«Відігріймо звільнених з полону жінок нашим всенародним теплом», — Глава УГКЦ у 237-й день війни

18 жовтня 2022, 15:25 348

Вчора ми отримали одну гарну, добру звістку: 108 українських жінок були звільнені з російського полону. Дякуємо Господу Богу за цих врятованих матерів і жінок, за те, що вони можуть повернутися додому, до своєї сім’ї. Огорнімо разом сьогодні цих жінок нашою увагою, любов’ю і молитвою, відігріймо їх нашим всенародним теплом. Бо ті факти насилля над жінкою в російському полоні, про які вони розповідають, просто розбивають серце, змушують стигнути кров у наших жилах.

Фото: Офіс Президента України

Про це сказав Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав у щоденному воєнному зверненні у 237-й день кривавої війни, яку розпочав російський агресор проти нашої Батьківщини.

У сьогоднішньому ранковому зверненні Отець і Глава УГКЦ ділиться підсумками ранкових воєнних новин за добу, а також роздумує над окремим видом зброї росії — насиллям на статевістю по відношенню до українських жінок, сімей.

Останні ніч і день, каже Предстоятель, знову були добою російського тероризму. Ранкові новини повідомляють про те, що ворог завдав 10 ракетних ударів по території України, 58 авіаударів, 60 обстрілів з реактивних систем різного типу. Вражено 35 населених пунктів міст і сіл. «Найбільше останньої доби Україна потерпала від так званих дронів-камікадзе. Вчора тяжко постраждав наш Київ. У центрі міста, у Шевченківському районі, ворог завдав удару з цих дронів, внаслідок чого загинуло щонайменше 4 людини, серед них — вагітна жінка, яка померла в обіймах зі своїм чоловіком. Зазнали ударів також Одеса та Дніпро. Цієї ночі двічі був обстріляний наш багатостраждальний Миколаїв. На цю хвилину підтверджена загибель щонайменше однієї людини», — зазначає Глава Церкви.

В цих днях Блаженніший Святослав скеровує увагу вірних і всіх людей доброї волі до української родини — вірного і плідного союзу любові між чоловіком і жінкою.

Патріарх звернув увагу на те, що в умовах війни сім’я як оазис любові опинилася в морі насилля і злоби, що руйнує людину. Те насилля, ті масові вбивства, які ми бачимо сьогодні в Україні, просто вражають. «Ця війна ввійде в історію як така, у якій росія використовує насилля щодо інтимної сфери людини як зброю проти України», — наголошує архиєрей.

Статевість, за його словами, стає інструментом для зневаги і приниження людської особи. Ми маємо велику кількість жахливих фактів привселюдного зґвалтування. Є випадки, коли дівчата, жінки завагітніли від своїх ґвалтівників. «Годі уявити, наскільки це насилля щодо інтимної сфери людини ранить українську родину, гідність чоловіка і жінки, нищить те, що Господь Бог створив для любові!», — каже Блаженніший Святослав.

На його переконання, ми зобов’язані зробити все від нас залежне, щоб сім’я була вільна від насильства. Якщо сім’я, як оазис життя і любові, не буде захищена від будь-якого виду насильства, тоді, мабуть, вона не встоїться. «Зробімо разом усе можливе, щоб наші чоловіки і жінки любили одне одного, а російський окупант ніколи не вдирався в українську родину з жахливою гримасою насилля», — закликає Глава Церкви.

«Боже, Ти є Богом любові, Ти є Богом милосердя, силою Твоєї любові допоможи нам перемогти зло і насилля серед цієї війни! Боже, особливим оком зглянься на українську родину, захисти цей оазис життя і любові, який Ти створив для людського щастя! Боже, благослови українську сім’ю! Боже, благослови українських воїнів, дівчат і хлопців, які сьогодні все роблять для того, щоб вигнати війну і її носіїв з нашої Батьківщини! Боже, благослови Україну Твоїм справедливим миром!», — просить архиєрей.