«Закликаю вас не мовчати», — Глава УГКЦ до католицьких університетів

19 жовтня 2022, 22:26 2359

19 жовтня Блаженніший Святослав, Глава і Отець УГКЦ, у формі онлайн виголосив академічну доповідь з нагоди початку нового навчального року в Папському університеті св. Томи Аквінського в Римі. У своїй доповіді Глава УГКЦ розповів про ідеологію «руского міра» та закликав академічний світ Католицької Церкви до поглибленого вивчення і наукової оцінки сучасної неоімперської геополітики росії.

«Закликаю вас не мовчати», — Глава УГКЦ до католицьких університетів

На початку своєї доповіді Блаженніший Святослав розповів про свій особистий досвід побаченого на раніше окупованих російськими солдатами українських територій. «Сьогодні для всіх нас є очевидним, що зло, яке прийшло на нашу землю, має виразну ідеологічну складову і конкретне ім’я — рускій мір». Глава УГКЦ навів статистичні дані міжнародних організацій про сучасну гуманітарну ситуацію в Україні. З початку вторгнення російської федерації в Україні загинуло 422 дитини та постраждало 805 дітей. За даними Моніторингової місії ООН з прав людини, зафіксовано 6221 загиблих серед цивільного населення, 9371 мирних осіб поранено. За інформацією ЮНІСЕФ в Україні через війну з 3,2 млн дітей, які залишилися у своїх будинках, близько 1,6 млн дітей ризикують жити на межі голоду та зіткнутися з ризиком нестачі їжі. Напади на інфраструктуру системи водопостачання та перебої у подачі електроенергії залишили близько 1,4 млн людей в Україні без доступу до води. Ще 4,6 млн мають лише обмежений доступ.

«Ці дані, але найперше особистий досвід війни, яку ми переживаємо, свідчать про те, що  йде мова не про звичайну війну однієї країни проти іншої, тим більше не про військову операцію, а про справжній геноцид українського народу та жахливі злочини проти людства, які здійснюють російські солдати». Блаженніший Святослав звернув увагу слухачів на посібник з геноциду українців, який російська влада опублікували на сторінці пресагентства «РИА Новости» на початку свого вторгнення в Україну. «Це відверта програма повної ліквідації української нації як такої, яку відомий історик Тімоті Снайдер охарактеризував як один із найбільш відкритих геноцидних документів. Цей документ виразно закликає до ліквідації української держави та українського народу». Блаженніший Святослав наголосив, що «російські солдати дотримують кожної букви цього посібника для знищення українців».

«Але для нас справжнім шоком є бачити християнське оправдання цієї вбивчої ідеології, бути свідками повної синтонії між кремлівською владою та російською православною церквою. Починаючи від патріарха Кирила аж до священників, які методично оправдовують ці злочини, ми бачимо як християнська віра стає ідеологічним інструментом для пропаганди російського нацизму. Оправдання та заклик до війни збоку РПЦ все більше нагадує доктрину Ісламської держави ІДІЛ. Навіть більше, очільники цієї церкви цитують її дослівно, хоча й зодягають у християнські ризи. Останнім часом ми навіть бачимо, як їхні священнослужителі в літургійних ризах з гранатометом у руках стріляють на полі бою».

Глава УГКЦ наголосив на важливості серйозних наукових досліджень ідеології «руского міра»: «Якщо сучасний світ не засудить та не зупинить геноцид українського народу, завтра ми будемо мати ще більше жертв, як це сталося в минулому з нацизмом та комунізмом». Блаженніший Святослав звернувся до наукового світу Католицької Церкви з проханням здійснювати нові дослідження на теми війни, насильства, пошуків миру та справедливості в контексті сучасних викликів ідеології «руского міра», яка руйнує основи не лише міжнародного права та мирного співіснування між народами, але й довіру до християнської віри у секуляризованому світі.

Секретаріат Глави УГКЦ в Римі