«Можна ефективно послужити в’язням не переступаючи поріг в'язниці…» - о. Костянтин Пантелей

Понеділок, 09 лютого 2015, 12:13

День особливої уваги до в’язничного служіння був установлений на 51-й сесії Синоду Верховного Архиєпископства УГКЦ, що проходила в Чорткові у 2010 році, і його відзначають щороку в Неділю про блудного сина.

«Перед Прощеною неділею засуджені особливо переживають проблеми із депресією, які пов’язані з приходом ранньої весни. У них виникає велика потреба зовнішньої підтримки», - коментує о. Костянтин Пантелей, керівник Відділу душпастирства у пенітенціарній системі України Патріаршої курії УГКЦ.

На думку священика, духовність цієї неділі полягає в історії сина, який відійшов від свого батька. Однак через покаянну дорогу хлопець повертається до тата, який завжди чекає на нього. У цій історії також присутня і постать старшого сина, який не приймає свого брата й стоїть осторонь, не розуміючи милосердя батька. «Як розповідають капелани, ті люди, які були чи є ув’язненими, часто випереджують у побожності тих, котрі вважаються дуже духовними. Тому образ старшого брата є пересторогою для нас, щоб ми були милосердними, як наш Небесний Отець», - додав пенітенціарний душпастир.

За словами о. Костянтина, пенітенціарне душпастирство виходить за межі ґрат і обіймає все суспільство, в якому є також багато конфліктів, що потребують полагодження. Сторони конфліктів мусять вчитися просити вибачення. «Ті люди, які прагнуть прислужитися пенітенціарній сфері, мають звернутися до капелана відповідального за це служіння в єпархії. Кожна громада може також послужити в’язням, здійснюючи візитації ув'язнених, щоб вони відчули те, що вони також є частиною суспільства», - каже священик. На його переконання, можна ефективно служити в’язням не переступаючи поріг в'язниці: через листування, різні гуманітарні акції, служіння людям, що звільнилися із місць позбавлення волі.

Повідомляємо, що на свято Стрітення ГНІХ, 15 лютого, у храмі Василія Великого, що в Києві, після святкового Богослужіння відбудеться презентація пенітенціарного служіння УГКЦ.

Департамент інформації УГКЦ