Глава УГКЦ в Америці молився за жертв Голодомору

Вівторок, 10 листопада 2015, 10:22

8 листопада 2015 року Блаженніший Святослав (Шевчук), Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви, відслужив Божественну Літургію за жертв штучного Голодомору-Геноциду в Україні 1932-1933 років в Крайовому cоборі Пресвятої родини у Вашингтоні, Округ Колумбія.

Разом із Блаженнішим Святославом Божественну Літургію молилися Архиєпископ Стефан (Сорока), Митрополит Філадельфійський, владика Павло (Хомницький), Єпарх Стемфордський, владика Богдан (Данило), Єпарх Пармський, владика Іван (Бура), Єпископ-помічник Філадельфійської архиєпархії та постійний представник Української Католицької Церкви у Вашингтоні, владика Василь (Лостен), Єпископ-емерит Стемфордської єпархії. У Літургії прислуговували семінаристи Української католицької семінарії Святого Йосафата у Вашингтоні, літургійним співом Літургію супроводжував хор Крайового собору під проводом Степана Шишки.

У проповіді Блаженніший Святослав звернув особливу увагу на потребу плекання нашої надії в Бозі навіть у найбільш критичних та безнадійних ситуаціях у житті. У заключному слові Глава УГКЦ щиро подякував зібраним вірним Української Католицької Церкви, які чисельно прибули на цю Божественну Літургію з багатьох парафій штатів Пенсильванія, Нью-Йорк, Коннектикут, Мериленд та інших.

На Літургії були Михайло Савків, голова Комітету із визнання Голодомору у США і директор інформаційного відділу Українського Конгресового Комітету Америки, та Лариса Курилас, авторка Меморіалу жертвам Голодомору-Геноциду “Пшеничне поле” відкритого в переддень (7 листопада 2015) у центрі Вашингтона. До речі, вони є активними членами парафіяльної спільноти Крайового собору Пресвятої Родини. Після Божественної Літургії Блаженніший Святослав подякував їм за віддану працю над організацією Меморіальних заходів із вшанування жертв штучного Голодомору-Геноциду в Україні 1932-1933 роках у столиці Сполучених Штатів Америки та вручив пам’ятні медалі з нагоди 150-ліття від дня народження праведного митрополита Андрея Шептицького.

Наприкінці Літургії до молінь приєдналася дружина Президента України Марина Порошенко, яка звернулася з вітальним словом до всіх присутніх у світлиці Крайового собору. Дружину Президента супроводжував Валерій Чалий, Надзвичайний і Повноважний посол України у США. У своєму слові Марина Порошенко подякувала українській громаді за згуртованість і численну участь у Меморіальних заходах та плекання національних і релігійних традицій в діаспорі.

Після обіду в Lisner Auditorium Університету Джорджа Вашингтона відбувся пам’ятний концерт, в якому взяв участь Блаженніший Святослав з іншими владиками Української Католицької Церкви в США.

Повідомив о. Рафаїл Стронціцький