Глава УГКЦ порадив, як простити самому собі

Вівторок, 06 жовтня 2020, 07:00

Деколи нам легше пробачити ближньому, ніж собі, бо ми завжди хочемо бути кращими, ніж є насправді. Іноді ми самі себе розчаровуємо. І це непогано, що ми не миримося зі своїми гріхами, немочами і є вимогливими до себе. Про це сказав Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав, відповідаючи на питання молоді про те, як собі пробачити.

Як собі пробачити? «Це справді непросте завдання духовного зцілення, яке ми відчуваємо як необхідний крок у духовному житті кожного віруючого християнина», – сказав Глава УГКЦ.

Він відзначив, що деколи ми можемо до себе суворіше ставитися, ніж наші ближні. «Такого типу вимогливість, чування над тим, чим і як ми живемо, є лише першим кроком звільнення від зла. Наступний крок – це так дивитися на себе, як на мене дивиться Господь Бог. Так ставитися до себе, як ставиться до мене мій Бог і Спаситель. Тоді ми скажемо ще глибше – так простити собі, як мене прощає мій Бог», – зазначив він.

За словами архиєрея, таке самопрощення, оздоровлення, звільнення від особистого гріха нерозривно пов'язане з нашою молитвою, із нашим стосунком із Господом Богом.

«Бо це Він дає нам силу не тільки не чинити зла, а й простити собі. Якщо я справді куштуватиму Божу любов, смакуватиму радість прощення, тоді зможу собі простити», – переконує Блаженніший Святослав.

Глава Церкви закликав довірити Богові навіть власну самооцінку . «Просіть Господа, – сказав він, – щоб Він поміг вам побачити себе у всій красі й повноті. Бог бачить нас набагато ширше, ніж ми самі дивимося на себе. Ми деколи є звужені у нашому погляді, зосереджуючись на своїх невдачах і гріхах. І забуваємо про те, що історія нашої особистості набагато ширша, ніж історія невдачі».

«Нехай Господь Бог, – попросив Предстоятель УГКЦ, – допоможе вам відкрити всю повноту правди про самих себе, щоб ви побачили, що в Божих очах ви варті набагато більше, ніж у власних».

13 вересня Блаженніший Святослав провів онлайн-зустріч із молоддю під час фестивалю «Вітер На-Дії». Спілкування складалося з двох частин: слова Глави УГКЦ та відповідей на питання молоді. Не на всі запитання він встиг відповісти під час ефіру. Тому тепер публікуються окремо записані відповіді на ці запитання.

Департамент інформації УГКЦ