Глава УГКЦ: «Без Батьківських обіймів годі жити й любити»

Неділя, 08 лютого 2015, 21:08

Вступаючи в час Великого посту, важливо відчути, що ми потребуємо цих Батьківських обіймів. Без них годі жити, годі любити. Без них годі бути собою. Про це під час проповіді до вірних сказав Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав у Патріаршому соборі Воскресіння Христового в Неділю про блудного сина.

Предстоятель зауважив, що сьогодні Церква переживає, можливо, одну з найбільш славних сторінок Христового Євангелія, знану як притчу про блудного сина. «У цій притчі є один жест, який можна вважати ключем до цієї сімейної драми: батька і його двох синів, - жест, який дивує і надихає водночас. Тим жестом є батькові обійми. Дослідники Святого Письма кажуть, що обійми батька є найкращим жестом, що показує, ким є наш Небесний Отець. Розкриває нам, що ж діялося в серці того батька, який втрачав спершу одного сина, а потім другого», – розповів проповідник.

Блаженніший Святослав вважає, що ті «обійми батька є тим моментом, коли син зі слуги перетворюється на господаря, бо одержує перстень на руку».

Той син, каже він, який втратив був батька і вже не сподівався на обійми свого отця, знову відчуває свою синівську гідність. І знову отримує цілу родину. Батько сам каже: мій син був помер і ожив. Де? В обіймах свого батька. Пропав був і знайшовся. Коли? В обіймах свого батька. Такі самі обійми батько відкриває і до старшого сина. Але, на жаль, старший син не спішить у батькові обійми.

«Ми не знаємо, як закінчується ця історія, – продовжив Блаженніший Святослав, – чи старший син ожив чи ні. Гадаю, кожна людина, коли згадує свого тата, свою маму, то з найбільшою ніжністю згадує їхні обійми. Бо цей жест, мабуть, був найбільшим відчуттям любові в нашому житті. Коли справді плачучи, ми починали сміятися. Тривога перетворювалася на певність. Коли були загублені, відчували, що тато і мама є ті, які мене віднайшли і захистили».

Євангелист Лука, відзначив проповідник, каже нам сьогодні, що батько наш, який відкриває нам обійми, є наш Бог. Його обійми є відкриті до кожного з нас. Він перший виходить нам на зустріч. «Як часто відчуваємо себе в житті загубленими, покинутими, мовляв, увесь світ про нас забув. І, можливо, у цю хвилину відчуваємо, що той, хто обіймає нас, є наш Бог. У Його обіймах ми оживаємо, у Його обіймах ми віднаходимося, отримуємо певність у завтрашньому дні. Христова Церква навчає нас, що той момент, у який ми відчуваємо, що Бог обіймає нас, – це є Святе тааїнство покаяння. Коли ми, блудні сини і доньки, схиляючи голову приходимо до Господа, визнаючи свої гріхи. Але завжди чуємо: прощаються тобі гріхи твої», – сказав Глава Церкви.

Див. також: Архиєрейська Божественна Літургія у Патріаршому соборі Воскресіння Христового

«Батьківські обійми поспішись відкрити мені Господи». «Як надихаюче і оживляюче звучать сьогодні ці слова. Бо часом у нас таке враження, що перед нами, перед Україною, хтось відкриває свої обійми, але вони виявляються смертоносні. Хтось закриває свої обійми, вважаючи нас недостойними сісти за їхній бенкетний стіл. А як нам важливо зрозуміти, що всі ті обійми, про які ми знаємо, не рятують і не спасають…» – просить застановитися Предстоятель УГКЦ.

«Нехай ми всі сьогодні, наша Україна, відчує себе в обіймах нашого Бога. В обіймах, які дають справді певність і силу, які привертають гідність, дають життя. Будьмо певні, що наш небесний Отець перед нами ті обійми ніколи не закриє», – побажав Блаженніший Святослав.

 

Департамент інформації УГКЦ