«Будьмо людьми Воскресіння», – владика Діонісій до українських мігрантів у соборі Святої Софії в Римі

Вівторок, 03 травня 2016, 16:45

Близько п'яти тисяч українських мігрантів Рима та околиць зібралися в прокатедральному соборі Святої Софії в Римі, одному з головних храмів УГКЦ, на Пасхальне Богослужіння у неділю, 1 травня. Архиєрейську Божественну Літургію очолив владика Діонісій, Апостольський візитатор для українців греко-католиків Італії та Іспанії.

Звертаючись до вірних у своїй проповіді, архиєрей звернув увагу на таїнство Божого милосердя, «яке є основою і нашого воскресіння». «Тож cьогодні, може як ніколи, посеред страждань світу і нашого народу, є нагода нашими жестами милосердя принести світло Воскресіння нашим братам і сестрам у потребі. І співати про перемогу: “Хоч і до гробу зійшов Ти, Безсмертний, та адову зруйнував Ти силу і воскрес, як переможець, Христе Боже, жінкам мироносицям звістивши: Радуйтеся! І мир дарував Ти своїм апостолам, упалим же подав воскресіння!” Мир, якого нам так потрібно!» – наголосив владика Діонісій.

Проповідник також зазначив, що свято Христового Воскресіння повинно збудити в християн почуття любові до наших ближніх: «Недостатньо раз на рік піти до церкви, щоб посвятити паску, написати писанку, вбратись у вишиванку, щоб святкувати Христове Воскресіння. Потрібно усвідомити, що навколо нас тисячі нових гробів, дітей-сиріт, що плачуть за своїми батьками, біженці, воїни, котрі стоять на фронтах. Їм треба принести хоч би мале світло Воскресіння!»

Разом з архиєреєм Божественну Літургію співслужили душпастирі собору, представники ректорату Української папської колегії святого Йосафата, монаших чинів та згромаджень, священики-студенти. Окрім духовенства УГКЦ, у Богослужінні взяв участь ректор Індійської папської колегії святого Дамаскина. Богослужіння транслювалось у прямому ефірі на національних телеканалах України та онлайн-режимі. Трансляцію проводила знімальна група «Живого телебачення».

Після Літургії діти недільної школи та молодь собору Святої Софії показали виставу «Пасхальний кошик» і провели великодні гаївки на території храму, клаптику української землі у Вічному місті. Окрім цього, відбувся розіграш лотереї з призовими квитками авіаподорожі до України. У цей день українці Рима мали також нагоду долучитися своїми пожертвами до лікування важкопораненого воїна АТО, котрий перебуває на лікуванні у Львівському військовому госпіталі.

 

Прес-служба товариства «Свята Софія»