Кардинал Леонардо Сандрі подарував медаль Року Божого милосердя Блаженнішому Святославу та уділив папське благословення УГКЦ

Середа, 12 липня 2017, 15:18

Ваша еміненціє, поблагословіть нас! Уділіть нам папське благословення, яке ви, як його посланець миру, любові і співстраждання, привезли в стражденну Україну.

Зображення 1 / 52 Використовуйте клавіші для перегляду

Такими словами Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав звернувся до кардинала Леонардо Сандрі, префекта Конгрегації Східних Церков, наприкінці Архиєрейської Божественної Літургії в Патріаршому соборі Воскресіння Христового УГКЦ у Києві 12 липня, у день пам’яті Святих Верховних апостолів Петра і Павла.

А представник Ватикану мовив до Предстоятеля УГКЦ такі слова: «Я щиро дякую за слова любові і прив’язаності до Святішого Отця і всієї Церкви, які ви висловили. Ми всі відчуваємо у своєму серці те сопричастя, про яке ви щойно говорили. Це сопричастя переходить всі юридичні закони і вже сьогодні тут є свідченням єдності Пресвятої Трійці і сопричастя в Бозі. Ми є поруч із вами. Святіший Отець, Апостольський нунцій та всі працівники Римської курії є поруч із вашою особою і Церквою. Це сопричастя сьогодні було підсилене Причастям Тіла і Крові Господнього. І тому наш ентузіазм був підсилений присутністю Христа між нами. Запевняю, що передам ваші слова і ваші найглибші почуття Святішому Отцеві». Він наголосив, що  УГКЦ завжди мала відвагу в усіх терпіннях і стражданнях, які Україна переживала, зокрема в часи Голодомору, у часи сталінського режиму і тепер, під час війни. «Тому ми, Блаженніший владико, кажемо вам: «Будьте відважними, бо саме ви є тими, хто засвідчує і заохочує до відваги всю Церкву і світ». Прагну вам подарувати пам’ятку від Святішого Отця – медаль Року Божого милосердя, бо ви є Отцем і Главою УГКЦ і є свідком милосердя. Це маленький дар вашій Церкві і вашій особі, аби бути поруч із вами в цей час».

Після цього кардинал Леонардо Сандрі уділив благословення Святішого Отця всій УГКЦ і додав такі слова, звертаючись до Блаженнішого Святослава: «Передайте це благословення усім, хто не зміг сьогодні бути тут присутнім, дітям, літнім людям, терплячим».

Відтак усі присутні помолилися Панахиду в крипті собору біля могили Блаженнішого Любомира, Архиєпископа-емерита УГКЦ.

Департамент інформації УГКЦ