Глава УГКЦ на День матері в Афінах: «Церква – ваша мама, яка вас любить, про вас дбає, молиться і ніколи вас не забуде»

Понеділок, 14 травня 2018, 13:08

У Cвято матері Глава УГКЦ Блаженніший Святослав очолив Літургію у храмі Пресвятої Трійці греко-католицького екзархату в Греції з нагоди святкування 20-річчя заснування української церковної громади в Афінах.

Зображення 1 / 10 Використовуйте клавіші для перегляду

Разом з Блаженнішим Святославом співслужили Екзарх для греко-католиків Греції владика Мануель Нін, Апостольський нунцій у Греції архиєпископ Савіо Хон Тай-Фай, Екзарх-емерит для католиків візантійського обряду в Греції Дімітріос Салахас, голова ПМВ владика Йосиф (Мілян), душпастир для українців греко-католиків Греції о. Андрій Твердохліб, секретар ПМВ о. Андій Гах та інші.

Після Літургії Блаженніший Святослав виступив перед українцями Афін і привітав усіх присутніх з Днем матері.

«Мені спадають на думку слова одного з Отців Церкви, який ще в далекі часи переслідування християн у Римській імперії сказав таку фразу: “Ніхто не може мати Бога за батька, якщо він не має Церкву за матір”. Думаю, ранні християни, які переживали переслідування за свою віру, відчували, що Церква – це їх рідна мати, яка їх рятує, обіймає, повертає їм надію, дає світло в земному житті. Ми сьогодні святкуємо День матері. Насамперед я хотів би, щоб ми відчували і відсвяткували свято нашої матері Церкви – УГКЦ. Вона є ваша мама, яка вас любить, яка про вас дбає, молиться і ніколи вас не забуде!» – наголосив Отець і Глава УГКЦ.

«Я хочу привітати всіх жінок зі Святом матері і вам щиро вклонитися. Хай кожен із нас зараз згадає обличчя своєї мами. Якщо вона вже є на небесах, із Богом – пригадайте її обличчя і подякуйте їй за те, що вона дала вам життя. Якщо мама поруч – обійміть її і дайте їй відчути, що її дитина її любить і шанує її материнство. Якщо мама в Україні – зателефонуйте їй, висловіть слова вдячності цього дня. А якщо ви є тією мамою, яка поїхала на тяжкі заробітки задля майбутнього своїх дітей, я хочу бути голосом ваших дітей і сказати: мамусю, я тобі щиро дякую!» – звернувся до присутніх жінок Блаженніший Святослав.

Предстоятель УГКЦ відзначив, що мама подарувала життя кожному з нас і відкрила весь світ. «Святий Іван Золотоустий каже: батьки – тато і мама – повинні дітям відкрити так само двері життя вічного, подарувати не тільки землю, а й небо. Тому мама зазвичай – та особа, яка навчила нас вірити в Бога. Мама або бабуся – це ті особи, які складали нам правильно пальці на чолі і грудях, щоб зробити знак хреста. Від них ми вчилися молитися. І я хочу подякувати українській мамі, яка є вчителькою віри для своїх дітей. Дякую, що навчили і вчите далі дітей і внуків вірити в Бога і свою віру передаєте наступним поколінням!» – зазначив Предстоятель УГКЦ.

Глава УГКЦ додав, що ми час від часу вживаємо вислів «материнська мова». Це мова, якою говорила мама до кожного з нас і яка стає першою рідною мовою. Блаженніший Святослав подякував матерям, які навіть далеко від України роблять усе, щоб українська мова завжди була материнською для їхніх дітей. «Через ваше слово до своїх дітей ви робите все, що навіть поза межами рідної землі Україна стає рідною мамою для наших дітей і внуків по всьому світу!» – звернувся до присутніх матерів Блаженніший Святослав.

Після виступу Глави УГКЦ в Афінах розпочався святковий концерт за участю народної артистки України Оксани Білозір і місцевих колективів.

pmv.ugcc.org.ua