В Ужгороді відбувся футбольний турнір блаженного Омеляна Ковча серед греко-католицьких священників

30 вересня 2021 року, у день літургійного спомину святих Софії та її дочок Віри, Надії і Любові за юліанським календарем, в Ужгороді відбувся футбольний турнір серед греко-католицьких священників восьми єпархій. Турнір присвячений пам’яті о. Омеляна Ковча. Переможцем змагань стала команда Івано-Франківської архиєпархії УГКЦ.

Загалом участь у турнірі взяло вісім команд: Тернопільсько-Зборівська митрополія, Львівська та Івано-Франківська архиєпархії, Коломийська, Самбірсько-Дрогобицька, Стрийська і Сокальсько-Жовківська єпархії УГКЦ та Мукачівська греко-католицька єпархія – господар цьогорічного футбольного турніру серед священників і дияконів УГКЦ.

Розпочалися змагання спільною молитвою.

Адміністратор Мукачівської греко-католицької єпархії владика Ніл Лущак у коментарі для «Живого телебачення» наголосив на важливості проведення таких турнірів серед духовенства, позаяк, за його словами, спорт сприяє гармонії духовного і тілесного життя.

«З дитинства пам’ятаю, що спорт вважається знаком миру між народами, між людьми і знаком великого приятельства. Дуже гарно, що до нас приїхали сім команд, і ми знайомимося між собою, намагаємося нав’язати приятельські стосунки. Священники грають згідно з повноцінною програмою. Хоч стараємося, щоб не було травм. Є бажання перемогти, а це важливо», – сказав архиєрей.

Священник Олег Кобель, керівник відділу душпастирства спорту УГКЦ, зазначив, що футбольний турнір відбувається вже вшосте і присвячений блаженному отцю Омеляну Ковчу. «Мені приємно, що команди священників цього року приїхали до Ужгорода. Такі турніри серед священників сприяють братерству. У цьому допомагає спільна молитва, підтримка. Дуже важливим є також саме спілкування, яке ми маємо між собою», – зазначив о. Олег.

Священник Ігор Хомічак, капелан ЛМУ імені Д. Галицького і учасник турніру від Львівської архиєпархії, поділився думкою, що серед священників панує бойовий дух та прагнення перемогти, але, попри це, усі з повагою ставляться один до одного. За його словами, мотивація брати участь у футбольному турнірі пов’язана з бажанням і можливістю побачити, поспілкуватися і познайомитися зі співбратами у священстві і разом з тим поділитися досвідом душпастирського служіння.

Священник Руслан П’яста, гравець команди Івано-Франківської архиєпархії, яка стала чемпіоном цьогорічних змагань, зазначив: «Нашою участю у футбольному турнірі прагнемо показати, що думка про те, що священник обмеженний лише богослужіннями, є стереотипом. Цей турнір наочно демонструє, що священники займаються спортом і показують приклад здорового способу життя». На його переконання, успіх Івано-Франківських священників полягає в солідарності і підтримці один одного.

За результатами змагань перше місце здобула Івано-Франківська архиєпархія, друге – Львівська архиєпархія, третє – Стрийська єпархія.

Департамент інформації УГКЦ