Глава УГКЦ у Львові прийняв вічні обіти в трьох сестер василіанок

5 серпня 2014 року Глава і Отець УГКЦ Блаженніший Святослав очолив Архиєрейську Божественну Літургію в Провінційному домі сестер Чину святого Василія Великого, що у Львові. Під час Богослужіння Глава Церкви прийняв вічні обіти в трьох монахинь.

Звертаючись до присутніх під час проповіді, Глава УГКЦ наголосив, що цей день для всієї УГКЦ став великим святом, подібним до Пасхи. «Сьогодні ми тут побачили образ смерті й воскресіння. Адже, коли сестри поклали своє життя перед престолом Господнім, їх накрили похоронною пеленою. Однак потім з-під неї вони встали. Отже,  ми бачили, що для того, хто вірить Богові і віддає Йому все своє життя, смерті немає», - пояснив проповідник. За словами Першоієрарха Церкви, ці сестри проповідують воскресіння для нашої Церкви і народу.

Як зазначив Блаженніший Святослав, відколи Син Божий став людиною, відтоді небо зійшло на землю і людина вступили на небеса. На його думку, можна жити життям вічним і сьогодні, жити у воскресінні, що є суттю монашого життя. «У світі багато людей думає, що справи духовні - суто приватні і особисті. Але це не цілком так. Бо людина – соціальна, суспільна істота. Саме в тіні церковної спільноти можна зустріти Христа, і те, що зв’язується в Церкві землі, буде зв'язане і на небі», - продовжив він.

Звертаючись до монахинь, які прийняли вічні обіти, Глава УГКЦ зауважив, що вони, обіцяючи Богові чистоту, послух і убозтво,  не спиралися  на власні людські можливості: «Сам Бог став гарантом того, що ви сповните обіцяне, за умови, що молитиметеся. Бо Христос у вас і з вами молиться, і тоді Він дасть усе вашій Церкві і нашому народові».