Про Шістдесят четверту сесію Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ

Шістдесят четверта сесія Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства Української Греко-Католицької Церкви проходила 13-14 червня 2014 року в Марійському духовному центрі в Зарваниці.

У Синоді взяли участь усі греко-католицькі єпископи, які діють на території України, а також єпископ-номінант Йосафат (Мощич), проголошений Єпископом-помічником Івано-Франківської архиєпархії.

Перед початком робочих синодальних засідань відбувся семінар з екуменізму (рух за єдність між християнами), який проводив отець доктор Ігор Шабан. Це ж питання було й головною темою цієї сесії Синоду.

Синод доопрацював та затвердив Інструкцію щодо статусу і служіння вислуженого єпископа на території Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ та прийняв у першому читанні Душпастирський порадник «Покликання мирян до участі в суспільно-політичному житті країни» і Типового статуту парафії, які представили відповідно отець доктор Михайло Мельник та отець доктор Віталій Токар. Синодом також було затверджено зміни до Положення про парафіяльну катехитичну школу і Положення про порядок призначення на катехитичне служіння і відкликання з нього.

Синодальні отці на цій сесії також розглянули питання про екзорцизм і молитви на оздоровлення для мирян і священиків, котре доповідав отець Йосафат Савран.

У розділі економічно-фінансового блоку питань було заслухано результати широкого аудиту та звіт про діяльність заснованого УГКЦ Недержавного пенсійного фонду «Покрова», констатовано потребу навчання вірних основ фінансово-економічної грамотності. Було також обговорено інші питання фінансово-господарського життя Церкви, зокрема про діяльність Патріаршого паломницького центру доповів отець Любомир Яворський.

Постанови Шістдесят четвертої сесії Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ

Окрім вищезазначених, було розглянуто питання про підготовку до належного відзначення 25-річчя легалізації УГКЦ в Україні та про програму цьогорічної Всеукраїнської  прощі до Зарваниці, яка буде присвячена цьому відзначенню. Програму представив Митрополит Тернопільсько-Зборівський Василь (Семенюк), намісник Марійського духовного центру в Зарваниці.

Про діяльність комісій Верховного Архиєпископства та друковані видання комісій за останній час доповів отець Петро Рак, керівник Відділу церковних комісій. Про діяльність Бюро Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ у справах новітніх релігійних рухів доповіла її голова Анна Єва Боднар.

Члени Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ, довідавшись про трагічну загибель в Луганську від рук терористів 49 наших воїнів, запевнили про постійну молитву за душі всіх загиблих та висловили своє співчуття рідним і близьким загиблих у збитому терористами літаку, а також рідним усіх, хто в останні місяці віддав своє життя за свободу та краще майбуття нашої держави.

Шістдесят п’яту сесію Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства Української Греко-Католицької Церкви вирішено провести в листопаді 2014 року.

 

Секретаріат Синоду Єпископів
Києво-Галицького Верховного Архиєпископа УГКЦ