«Мене сповнює велике хвилювання перед великою відповідальністю, яку відтепер нестиму», - владика Василь (Тучапець)

«Сьогодні мені хочеться кликати «Благослови, душе моя, Господа», щоб подякувати Йому за всі добродійства, які Він мені вчинив. Я вдячний Богові за дар апостольського спадкоємства, яким Він мене сьогодні наділив. Вдячний Йому за довіру, яку він дає мені», - промовив владика Василь (Тучапець), Екзарх Харківський УГКЦ, по закінченні своєї архиєрейської хіротонії 21 травня 2014 року в Патріаршому соборі Воскресіння Христового УГКЦ.

Ділячись своїми почуттями з приводу цієї події, новохіротонізований єпископ сказав, що його сповнює велике хвилювання перед великою відповідальністю, яку він тепер нестиме за вірних і духовенство Харківського екзархату УГКЦ. «Проте я маю образ і приклад Спасителя перед собою, який на Тайній вечері обмив ноги  своїм апостолам. Оце служіння і приклад Христа допоможе мені взяти на себе цю відповідальність. Тому взиваю до Господа, щоб Він скріпив мене на службу Йому».

Наприкінці свого слова Екзарх Харківський подякував Главі Церкви і Синоду Єпископів УГКЦ за те, що піднесли його до єпископської гідності: «Надіюся на вашу підтримку в моєму служінні».

Див. також: Владика-номінант Василь Тучапець: «Буду цілком відкритим до вірних Харківського екзархату»

Він також подякував Архиєпископу Томасові Галліксону, Апостольському нунцію в Україні, за його підтримку Церкви і монастиря отців василіан; Блаженнішому Любомиру (Гузару), Архиєпископу-емериту УГКЦ, з яким тісно співпрацював у всіх церковних заходах, а також своїм святителям - владиці Василю (Медвіту), Єпископу-емериту Донецько-Харківському УГКЦ, і владиці Степану (Меньку), Екзарху Донецькому УГКЦ.

А Глава і Отець УГКЦ Блаженніший Святослав, вітаючи владику Василя, сказав, що сьогодні Церква отримала справжній дар – нового єпископа. Він подякував родині владики Василя і мешканцям Яворівщини, що у Львівській області (які були присутні на Богослужінні), за дар віри.

Департамент інформації УГКЦ