В Асижі (Італія) Глава УГКЦ закликав монахів францисканців молитися за мир в Україні

Перший день візиту Блаженнішого Святослава, 17 травня, до архиєпархії Перуджі розпочався з молитви та відвідин відомих в усьому світі францисканських санктуаріїв в м. Асиж.

Перед початком Богослужіння Глава УГКЦ відвідав санктуарій, де за переданням святий Франциск скинув із себе одяг на знак відречення від світу і розпочав шлях свого монашого життя в убогості.

О 17:00 в храмі, де був охрещений святий Франциск, Блаженніший Святослав молився Месу разом із кардиналом Гвалтьєро Бассетті, Архиєпископом Перуджі, та місцевим єпископом Доменіко Соррентіно. З архиєреями співслужили ієромонахи францисканського чину.

Після Богослужіння Глава УГКЦ звернувся до присутніх із духовним словом. На основі образу “оголеного” святого Франциска, який через цей жест відречення та приниження уподібнився до самого Ісуса Христа, Блаженніший Святослав пояснив суть пасхальної віри: “На прикладі святого Франциска, який носив на собі рани Христові, але який сьогодні перебуває в радості Христового воскресіння, ми переконуємося, що саме віра у приниженого, обдертого і розп’ятого Христа веде нас до воскресіння”.

“Українська Греко-Католицька Церква, - розповів Предстоятель Церкви, - у минулому столітті зазнала приниження, руйнацію та переслідування радянською владою, але “завдяки пасхальній вірі 25 років тому вона воскресла з мертвих”.  Блаженніший Святослав також пригадав про “забуту війну в Україні та закликав молитися за її припинення”.

Глава УГКЦ також відвідав могилу Святого Франциска в головній базиліці францисканського чину, помолився в монастирі Святої К’яри та зустрівся з монахами францисканського чину. Він звернувся до них з особливим проханням молитися за “припинення війни в Україні, котра безупинно триває вже три роки”.

 

Секретаріат Глави УГКЦ в Римі