«Військовий парад – свідчення того, що захист Батьківщини є всенародною справою», – Глава УГКЦ Блаженніший Святослав

Україна готується до святкування 30-річчя своєї незалежності, гарантом якої є її захисники – українська армія, що більш ніж очевидно на сьомому році російсько-української війни. Тому військовий парад на День Незалежності особливий. Глава УГКЦ Блаженніший Святослав у програмі «Відкрита Церква», присвяченій 30-й річниці Незалежності України, розповів про його зміст.

Військовий парад – завжди символічна і знакова акція. Для України в часі війни – це про вдячність захисникам, гордість за свою армію, відчуття безпеки. Примітно, що цього року дискусій щодо того, чи потрібен військовий парад на День Незалежності, яким він має бути тощо в українському інформаційному просторі, порівняно з минулими роками, поменшало, хоча такі питання й були.

«Коли ми питаємо, навіщо цей парад, то очевидно, що це питання пошуку мотиву, – каже Блаженніший Святослав. – Деякі наші сусіди проводять військові паради, щоб погрожувати іншим, показувати оце "если надо – повторим". Натомість наші паради, паради українського війська, мають цілком іншу мотивацію. Вони – вияв поваги суспільства до своїх військовослужбовців, своїх захисників. З іншого боку, наші військовослужбовці можуть продемонструвати, що вони є, що стоять на захисті нашого миру, готові нас захищати. Отож парад – це зустріч війська й суспільства, зустріч, яка є дуже важливою».

Про військовий парад див. з 44:00:

Глава УГКЦ наголошує, що сьогодні військовий парад для України важливий і для армії, і для громадян. Це – свідчення єдності суспільства в захисті своєї країни, момент гордості за своїх захисників і вдячності за їх чин.

«Військовослужбовці відчувають повагу цілого народу, відчувають, що за їхніми плечима стоїть велика країна. Властиво, воює і захищається вся країна, а не тільки група військовослужбовців, яка стоїть на передовій. Відчувають, що захист Батьківщини – це всенародна справа. А для нас, цивільних, це гарна нагода висловити свою повагу до наших військових. Тому, якщо є здорова мотивація, паради справді корисні й потрібні», – каже Предстоятель.

Блаженніший Святослав сподівається, що цього року на День нашої Незалежності ми побачимо гідний парад, і наші військовослужбовці відчують повагу та любов усього українського світу – не тільки українців, які живуть в Україні. Повагу до їхньої жертви, їхніх болів і страждань.

«А ми радітимемо, що їх побачимо, що зможемо їм потиснути руку, подякувати. І в такий спосіб усім разом бути в любові до Батьківщини. А любов до Батьківщини називається патріотизмом. Отож нехай цей парад справді буде добрим уроком патріотизму і для нашого війська, і для нашого суспільства», – додає Глава УГКЦ.

Департамент інформації УГКЦ