У Тернополі Блаженніший Святослав освятив християнський дитячий садок

22 грудня 2021 року в Тернополі, у межах відзначення 10-річчя Тернопільсько-Зборівської митрополії, Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав здійснив Чин освячення Тернопільського закладу дошкільної освіти – дитячого садка №7 «Ангелятко», що на вул. Паркова, 12.

Подія відбулася за участю архиєпископа і митрополита Тернопільсько-Зборівського Василя Семенюка та міського голови Тернополя Сергія Надала – ініціаторів і промоуторів цього проєкту.

У своєму слові з цієї нагоди Блаженніший Святослав зазначив, що освячення садка «Ангелятко» є відкриттям справжнього обличчя Української Греко-Католицької Церкви – Матері і Вчительки – стосовно своїх дітей, свого народу.

«Цей садок особливий, бо він є християнський. І тут Церква хоче допомогти батькам по-християнськи виховувати дітей», – сказав Глава УГКЦ, наголосивши, що саме батьки є першими вихователями своїх дітей, а всі інші, зокрема Церква, їм у цьому лише допомагають.

Глава Церкви подякував міському голові Тернополя Сергієві Надалу за «унікальний приклад співпраці між Церквою, державою і громадою». «Ми дякуємо за те, що розумієте, що дітей замало лише навчити, їх треба ще й виховати, і вбачаєте саме в Церкві доброго партнера. Ми хочемо будувати партнерські стосунки з нашою владою, з Міністерством освіти та всіма тими, хто в силу свого служіння, праці, державного завдання хоче дбати про майбутні покоління», – сказав Блаженніший Святослав.

Глава УГКЦ подякував і владиці-митрополиту Василеві Семенюку та духовенству архиєпархії, наголосивши, що вони тепер мають дбати про той садочок, про дітей та їхніх вихователів і вчителів».

Привітавши дітей, їхніх батьків і вихователів з освяченням садка, Блаженніший Святослав у дружній атмосфері поспілкувався з дітьми, подарував їм книги, а вихователям – портативний комп'ютер.

Довідка

З благословення владики Василя Семенюка реалізацією проєкту займалися економ Тернопільсько-Зборівської архиєпархїі о. Володимир Фірман та заступник економа о. Петро Порохонько. Тернопільсько-Зборівська архиєпархія власними коштами повністю перебудувала це приміщення, провела капітальний ремонт, утеплила фасади будівлі та забезпечила усю необхідну матеріально-технічну базу згідно з державними нормами для комфортного перебування дітей.

Садок розрахований на 40 місць. Буде сформовано 2-3 групи, зокрема є можливість створити умови для здобуття дошкільної освіти дітьми з особливими освітніми потребами. Завідувачкою буде Марія Січкарик.

До слова, 30 листопада архиєпископ і митрополит Василь Семенюк та міський голова Тернополя Сергій Надал підписали відповідний меморандум про співпрацю між Тернопільською міською радою та Тернопільсько-Зборівською архиєпархією УГКЦ щодо взаємних прав та обов'язків при організації функціонування дитячого садка «Ангелятко». Було обумовлено, що виховний процес здійснюватиметься згідно з християнськими цінностями. Сторони також погодилися щодо необхідності подальшої співпраці у вихованні особи на засадах християнського віровчення.

Департамент інформації УГКЦ
за матеріалами Пресслужби Тернопільсько-Зборівської архиєпархії