Блаженніший Святослав у Канаді зустрівся із спільнотою Інституту східнохристиянських досліджень імені митрополита Андрея Шептицького

Чому мій перший публічний захід під час цього візиту до Канади відбувається в цьому інституті? Бо вважаю, що ми, східні християни, католики і православні, маємо щось цілюще, що можемо запропонувати світу.

Інститут східнохристиянських досліджень імені митрополита Андрея Шептицького, який добре зарекомендував себе в останні 28 років, здатний зробити таку пропозицію. Сподіваюся, що невдовзі ми зберемося знову на аналогічному заході, щоб переглянути ці питання і подивитися, як далеко ми просунулися вперед у реалізації цього бачення.

Про це 2 травня 2014 року сказав Блаженніший Святослав, Отець і Глава УГКЦ, у своїй промові до спільноти Інституту східнохристиянських досліджень імені митрополита Андрея Шептицького, що в Торонто, у рамках офіційного душпастирського візиту до Канади.

Додамо, що цього дня Глава Церкви відвідав парафію Святого великомученика Димитрія в Торонто. Разом із владикою Стефаном (Хміляром), Єпархом української католицької єпархії Торонто і Східної Kанади, та духовенством Глава Церкви відслужив Молебень, зустрівся з молоддю і дітьми денної школи, що діє при парафії. Він також відвідав резиденцію  для старших парафіян та Дім опіки.

Увечері Блаженніший Святослав відвідав інститутську спільноту. Тут Глава УГКЦ заявив, що вкрай важливо продовжували будувати не тільки церкви, синагоги, а й «собори навчання», в яких «закликають людські уми прямувати до Бога» (повний текст доповіді).  

Він також поділився думками щодо подій, котрі відбулися в період з листопада 2013 року до лютого 2014 року на Майдані в Києві. «Майдан Незалежності став Майданом людської гідності. Коли ми стояли і молилися на різних майданах у всій країні, ми не тільки змінили спрямованість протестів на людську гідність, ми помітили, що Майдан став місцем новоствореної людської гідності. Ставлення один до одного з любов'ю, зі співчуттям, з гідністю: це те, що породжує гідність. Це швидко розмножується…» - промовив він.

А ще Предстоятель Церкви відзначив важливу ознаку Майдану - це «екуменізм в дії»: «Коли ми молилися разом різними мовами і в різних релігійних традиціях, ми відчували присутність Бога. Це не просто наївне переконання, що "Бог на нашому боці, тому ми переможемо". Ні, у цьому досвіді присутності Бога було набагато більше особливостей», - додав він.

 

Департамент інформації УГКЦ