Блаженніший Святослав у неділю Праотців: «Сьогодні Господь Бог запрошує кожну людину переглянути, наскільки вона готова до Різдва»

Христова Церква ставить нам сьогодні в приклад cвятих праотців, щоб ми перевірили себе, наскільки кожен із нас чекає Різдва і є до нього готовим. Слово «ми» означає всіх, зокрема священнослужителів. Про це сказав Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав під час проповіді в неділю Праотців.

Сьогоднішня неділя дарує відчуття близькості Різдва Христового. Ми відчуваємо, що завершується час очікування, добігає до кінця час Різдвяного посту, зазначив Предстоятель.

Роздумуючи над євангельським уривком, Глава Церкви вказав на відмінність між покликаними і вибраними людьми.

За його словами, неділя Праотців вводить у те відчуття, яке керувало всім людством Старого Завіту, що очікувало на прихід Спасителя. А сьогоднішня притча про запрошення на бенкет відкриває і пояснює глибину цього очікування.

Проповідник пояснив, що бенкет, про який іде мова в Євангелії, є образом Царства Небесного, що його готує господар.

Отець і Глава УГКЦ звернув увагу, що перешкодою для участі в бенкеті для запрошених гостей була їхня позиція – насамперед брак відчуття чутливості до Божого запрошення.

«Здатність увійти в Царство Небесне, здатність до того, щоб бути блаженним і їсти хліб у Царстві Небесному, залежить від внутрішньої відповіді, яку людина дає на Боже запрошення. Саме це відрізняє покликаних від вибраних. Лише той, хто у своїх життєвих виборах на першому місці ставить Бога і Його запрошення, стає вибраним», – наголосив проповідник.

Блаженніший Святослав підкреслив, що сьогодні Церква вшановує пам'ять святих праотців – тих старозавітних мужів, які на перше місце у своєму житті ставили Боже запрошення. Саме через них Господь Бог готував людство до приходу Месії.

«Відповідь людини на Боже запрошення є моментом істини для кожного з нас. Готуючись до Різдва, нехай Господь Бог буде в нас на першому місці. Бо блаженний той, хто скуштує вечерю, яку приготував Господь», – додав на завершення Верховний архиєпископ УГКЦ.

Департамент інформації УГКЦ,
фото з архіву