Зміни у Філадельфійській архиєпархії УГКЦ у США

Понеділок, 16 квітня 2018, 12:07

Папа Франциск прийняв зреченння з уряду, яке представив Архиєпископ і Митрополит Філадельфійський УГКЦ владика Стефан (Сорока), і призначив Апостольським адміністратором вакантного осідку владику Андрія (Рабія), дотеперішнього Єпископа-помічника Філадельфійської архиєпархії.

Владика Андрій (Рабій) народився 1 жовтня 1975 року у Львові (Україна). Переїхавши до США, дуже добре пристосувався до місцевих умов. Священицьку освіту отримав в українській семінарії святого Йосафата у Вашингтоні. У 1999 році отримав ступінь бакалавра з філософії в Католицькому університеті Америки, 2002 року – ступінь магістра богослов'я в Домініканському богословському інституті у Вашингтоні, а 2008 року – ліцензіат з канонічного права в Католицькому університеті Америки.

Дияконські свячення отримав 15 листопада 1998 року, а ієрейські 19 грудня 2001 року.

8 серпня 2017 року Папа Франциск призначив його Єпископом-помічником Філядельфійської архиєпархії, надаючи йому титулярний осідок Германіціяни (Germaniciana).

Єпископська хіротонія відбулася 3 вересня 2017 року в архикатедральному соборі Святого Юра в Львові. Головним святителем був Глава УГКЦ Блаженніший Святослав, а співсвятителями Митрополит Філядельфійський Стефан (Сорока) та єпископ Едмонтонської єпархії в Канаді Давид (Мотюк).

uk.radiovaticana.va