Єпископи Європи закликають не допустити повторення трагедії Аушвіцу

Неділя, 26 січня 2020, 16:13

З нагоди спогадування 75-ї річниці звільнення концтабору Аушвіц-Біркенау, що відзначатиметься 27 січня, європейські єпископи оприлюднили заяву, в якій засуджують антисемітизм та маніпуляцію правдою з боку політиків.

«Сімдесят п'ята річниця звільнення концтабору Аушвіц-Біркенау спонукає нас виступити проти будь-яких дій, що пригнічують людську гідність: расизму, ксенофобії та антисемітизму. Цього дня ми закликаємо весь сучасний світ до примирення й миру, до дотримання права кожної нації на існування й свободу, на незалежність та збереження власної культури. Ми не можемо допустити, аби правдою легковажили або маніпулювали задля окремих політичних потреб», – читаємо в заяві очільників Ради Єпископських Конференцій Європи та Комісії Єпископатів Європейського Союзу.

Виступаючи від імені всіх єпископів Європи, вони наголошують, що незважаючи на те, що проминуло 75 років від часу звільнення нацистського концтабору, який був відкритий 1940 року й став найбільшим місцем масового знищення у світі, він до сьогодні навіює жахіття. Ієрархи наголошують, що їхній заклик до миру є надзвичайно важливим тепер, «бо незважаючи на драматичний досвід минулого, світ, у якому ми живемо, все ще піддається новим загрозам та новим формам насильства. Далі тривають жорстокі війни, трапляються випадки геноциду, переслідування, різні форми фанатизму, хоча історія вчить, що насильство ніколи не призводить до миру, а спричиняє нове насильство та смерть».

На завершення єпископи запрошують усіх до молитви: 27 січня о 15:00, тобто в годину звільнення концтабору Аушвіц-Біркенау, вони заохочують запалити свічку й помолитися за людей всіх національностей та релігій, що були вбиті в таборах смерті, та за їхні родини. «Нехай наша молитва, – додають ієрархи, – сприяє примиренню та братерству, протилежністю яких є ворожість, нищівні конфлікти й перебільшені непорозуміння».

www.vaticannews.va