Волинські греко-католики вшанували пам’ять Івана Богослова

Середа, 10 жовтня 2018, 09:37

У день переставлення апостола та євангелиста Івана Богослова вірні УГКЦ відслужили Божественну Літургію на території замку Любарта, у Луцьку, де розташована найдавніша на Волині християнська культова споруда.

Церква Івана Богослова, яка у ХVІ-ХVІІІ століттях була катедральним храмом уніатів, не вперше збирає вірних УГКЦ на спільну молитву. 9 жовтня, у день, коли християни відзначають преставлення Івана Богослова, Службу Божу на історичному місці звершив Екзарх Луцький Йосафат (Говера).  

«Сьогоднішня Літургія в колишньому катедральному храмі дає змогу доторкнутися до історії, побачити, яке велике насліддя має Українська Греко-Католицька Церква, - сказав владика Йосафат після читання Євангелія. - Його нам залишили предки, котрі любили Бога, пережили різні випробування, але не боялися труднощів. Крім того, ми вшановуємо пам'ять визначного апостола Івана Богослова. Він не мав змоги вчитися, був простим рибалкою, але залишив нам одне з чотирьох Євангелій, напрочуд глибоке. Євангеліє від Івана передає не стільки хронологію подій,​ скільки сам образ Ісуса Христа. Допомагає зрозуміти, ким Він є для кожного з нас. Апостол Іван Богослов чи не найбільше говорив про любов. Для нього це основна прикмета християнина. Хто не перебуває в любові, той не є учнем Христа. Бо Господь прийшов на землю і віддав своє життя з любові до нас, щоб прийняти на себе всі наші гріхи».

Західне бюро «Живого ТБ» за матеріалами https://osbm.lutsk.ua