Владика Богдан (Дзюрах) в МЗС України обговорив шляхи співпраці задля поширення правди про війну в Україні та визнання Голодомору

Субота, 13 січня 2018, 09:44

12 січня 2018 року в Міністерстві закордонних справ України під час зустрічі начальника Управління з питань закордонного українства та гуманітарного співробітництва Лариси Дір із секретарем Синоду Єпископів Української Греко-Католицької Церкви владикою Богданом (Дзюрахом) було обговорено шляхи та можливості співпраці в гуманітарній площині, яка є важливою для вирішення найбільш гострих соціальних проблем України під час збройної агресії з боку РФ.

Відзначено важливу роль гуманітарної ініціативи Папи Римського Франциска «Папа для України», яка є найбільш масштабним гуманітарним проектом Католицької Церкви, що реалізується з метою підтримки нашої держави в умовах, які Святіший Отець охарактеризував як війну, що завдає великих страждань населенню.

Суттєвий внесок належить також Міжнародному благодійному фонду «Карітас України», що допомагає людям, які опинилися у складних життєвих обставинах: переселенцям, мешканцям буферної зони, представникам інших уразливих груп населення, котрі потребують захисту та підтримки [програми фонду фінансуються, зокрема, урядами ФРН, Польщі, Нідерландів, Японії, США, Європейським Союзом (Європейська комісія з питань цивільного захисту та гуманітарної допомоги), Карітасами ФРН, Австрії, Польщі, Іспанії, Норвегії, Чехії, Ініціативою «Папа для України»].

Окрема увага в ході зустрічі приділена координації заходів, пов’язаних із 85-ми роковинами Голодомору 1932-1933 рр. в Україні, що спрямовані на визнання світовою спільнотою Голодомору 1932-1933 рр. в Україні геноцидом українського народу, поширення правдивої інформації про «житницю Європи», населення якої зазнало мільйонних втрат внаслідок штучно організованого голоду. Зазначені заходи відбуватимуться протягом 2018 року.

mfa.gov.ua