В Улашівцях святкували 400-літній ювілей Василіанського чину cвятого Йосафата

Вівторок, 26 вересня 2017, 17:10

У празник Різдва Пресвятої Богородиці в Улашківській обителі отців Василіяан відбулося святкування 400-літнього ювілею Василіанського чину.

21 вересня 2017 року, на свято Різдва Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії, в Улашківцях Бучацької єпархії відбулося торжественне святкування 400-літнього ювілею Василіанського чину.

Опівдні настоятель монастиря о. Власій Фуц, ЧСВВ, із парафіянами урочисто зустрічав владик Іринея (Білика), каноніка Папської базиліки Святої Марії Більшої в Римі, та Леона Дубравського, Ординарія Кам’янець-Подільської дієцезії РКЦ. Після зустрічі архиєреїв розпочалася Божественна Літургія, яку владики очолили у співслужінні з провінційним радником о. Віталієм Попадюком, ЧСВВ, монастирським і єпархіальним духовенством.

Після прочитання Євангелія з проповіддю до вірних звернувся владика Іриней, який роздумував про значення і суть празника Різдва Пресвятої Богородиці, а також про ювілей Василіанського чину.

Наприкінці Божественної Літургії лунало традиційне «многоліття» і духовний гімн українського народу «Боже великий, єдиний», а відтак відбувся чин освячення новозбудованої каплиці та фігурки Пресвятої Богородиці  на монастирському подвір’ї.

На звершення урочистостей о. Власій висловив слова вдячності владикам Іринею та Леону за те, що прибули і очолили святкування, а також всім присутнім і жертводавцям, які посприяли побудові величної каплиці. Також за сприяння владики Іринея вірні змогли приклонитися перед мощами святого Івана Павла ІІ.

 

Західне бюро «Живого ТБ» за матеріалами www.buchacheparchy.org.ua