В Івано-Франківську відкрили музей владики Софрона Дмитерка

Понеділок, 26 жовтня 2020, 10:48

25 жовтня у приміщенні івано-франківського монастиря Царя Христа отців василіан відбулося відкриття музею владики Софрона Дмитерка, ЧСВВ. В експозиції представлені документи, особисті речі владики, речі літургійного вжитку, листи, книги, подарунки, світлини з різних періодів його життя.

Урочисте відкриття музею відбулося в рамках відзначення в церкві Царя Христа храмового свята, напередодні якого протягом трьох днів тривали реколекційні науки.  Їх провів о. Ніканор Ситар, ЧСВВ.

У неділю святкову Архиєрейську Божественну Літургію очолив єпарх Коломийський Василь Івасюк. Під час спільної молитви владика уділив дияконські свячення п’ятьом монахам Чину святого Василія Великого. «Диякон зобов’язаний бездоганно служити Церкві-матері, любити красу храму і першим запалювати світильник слави в серцях людей. Благодать Святого Духа нехай допомагає нести гідно служіння у сучасному світі», – підкреслив владика Василій, звертаючись до нововисвячених ченців.

Парафіяни, які бажали долучитися до святкування,  мали можливість брати участь у спільній молитві через онлайн-трансляцію.

Після Божественної Літургії всі присутні в храмі процесійно вирушили до монашого дому, у якому владика Василій здійснив чин освячення музею, присвяченому великій постаті Василіанського чину – світлої пам’яті владиці Софрону Дмитерку.

Західне бюро «Живого ТБ» за матеріалами http://ugcc.if.ua