В Івано-Франківську відбувся Всеукраїнський з’їзд Мирянського чину святого Василія Великого

Понеділок, 17 липня 2017, 11:39

15 липня при церкві Христа Царя, монастиря отців василіан, що в Івано-Франківську, відбувся Всеукраїнський з’їзд Мирянського чину святого Василія Великого, в якому взяло участь 150 осіб, що прибули не лише з обласного центру, а й зі Львова, Жовкви, Бучача, Калуша, Бурштина, Делятина, Надвірної, Яремче, Коломиї.

Цьогоріч МЧСВВ святкує 120-річчя від дня заснування праведним митрополитом Андреєм Шептицьким та 40-річчя від дня заснування осередку Чину Яковом Тимчуком, ЧСВВ, у часі підпілля в Івано-Франківську.

З’їзд розпочався Божественною Літургією, яку очолив провідник МЧСВВ о. Назар Лех, ЧСВВ, який був делегований протоігуменом Провінції Найсвятішого Спасителя в Україні о. Йоаном Школиком, ЧСВВ. Під час Служби Божої ігумен монастиря о. Йосафат Хаймик, ЧСВВ, звернувся до присутніх у храмі з проповіддю, наголосивши, що учасник будь-якої спільноти – чи МЧСВВ, чи Апостольства молитви, чи Апостольства доброї смерті – одного разу постав перед непоборним бажанням прагнути чогось більшого на дорозі духовного зростання.

Також відбулося урочисте прийняття до Мирянського чину святого Василія Великого чотирьох сестер. Після Молебню до Пресвятої Богородиці о. Назар із нагоди 400-ліття від дня заснування Василіанського чину святого Йосафата вручив пам’ятні медалі отцям і сестрам МЧСВВ, що були справжніми сподвижниками в часи радянського підпілля та відданість яких духівництву й Церкві пришвидшила легалізацію УГКЦ наприкінці 1980-х років.

Відтак, по спільній трапезі делегати й гості з’їзду продовжили роботу в актовій залі монастиря. Подарунком для присутніх став вокальний твір «Пісню слави заспіваймо» у виконанні ігумена о. Йосафата Хаймика та о. Йосафата Поповича, ЧСВВ, у супроводі двох скрипок (о. Климентія Шувара, ЧСВВ, та с. Павли Лавренюк, МЧСВВ) і бандури (с. Магдалини Лавренюк, МЧСВВ).

Із духовним словом до учасників з’їзду звернувся о. Назар. Після чого всі мали змогу переглянути слайд-фільм про історію ІІІ Чину святого Василія Великого, який згодом одержав назву Мирянський чин святого Василія Великого, а також про роботу Івано-Франківського осередку. Після реколекційної науки о. Артемія Новіцького, ЧСВВ, приурочиної до свята Положення риз Пресвятої Богородиці, присутні ознайомилися з роботою над проектом нового Статуту МЧСВВ. Зауважмо, що єдиного статуту Мирянський чин досі не має. На важливість цієї роботи звернув увагу о. Артемій: у Бразилії та Канаді ІІІ Чин СВВ наприкінці минулого століття занепав, але зараз зросло бажання багатьох вірних за кордоном теж створити осередки цієї спільноти. Тож такі напрацювання стануть у нагоді багатьом сестрам і братам не лише в Україні. Наразі праця над Статутом триватиме протягом найближчого півроку. Його на обговорення винесуть у всіх осередках МЧСВВ.

З’їзд закінчився величною піснею-молитвою «О Василіє Великий…».

«Бо товариства, утворені для спільного здійснення апостоляту, підтримують своїх членів і готують їх до цієї справи, правильно організовують і регулюють апостольську працю, так що можна очікувати набагато рясніших плодів, ніж у тому випадку, коли б кожен член діяв окремо…» (з Декрету ІІ Ватиканського собору про апостолят мирян). Подібні зустрічі в лоні Церкви тільки підтверджують правдивість цієї тези.

ugcc.if.ua