Відбулася проща з Мелітополя до Снігурівки

Вівторок, 03 серпня 2021, 11:00

30 липня – 1 серпня 2021 року відбулася щорічна проща до Снігурівки. Протягом двох днів прочани йшли пішки з Мелітополя до відпустового храму Святого пророка Іллі у Снігурівці (Запорізька обл.), де перебуває копія чудотворної ікони Пресвятої Богородиці «Salus Populi Romani» («Спасіння римського люду»). На відпуст прибули паломники з різних куточків Донецького екзархату й усієї України.

У п’ятницю, 30 липня, після спільної молитви паломники вирушили з м. Мелітополя. Дорогою вірні разом зі священнослужителями молилися, співали духовних пісень, а під час зупинок слухали духовні науки та молилися у групках, ділячись власним духовним досвідом.

Прибувши до Снігурівки в суботу ввечері, всі спільно молилися Велику вечірню, після якої відбулася вечеря, а відтак духовна програма з концертом і молитвою прослави.

Кульмінацією прощі стала урочиста Архиєрейська Божественна Літургія, яку очолив єпископ Степан Меньок, екзарх Донецький, у співслужінні священнослужителів Донецького екзархату. У проповіді владика Степан наголосив на важливості слухання і читання Слова Божого, життя Словом та поширенні Христової науки.

Слухаючи Слово Боже, уявімо себе сучасниками Христової проповіді

Коли ми чуємо Слово Боже під час Святої Літургії, стараймося думкою перенестись у той час, коли Христос проповідував на землі. Уявімо, що ми присутні при тому, як Христос навчає у Палестині, бачимо, як Він творить чуда, – це оживляє нашу віру! Сьогодні ми чули в читанні Апостола: «Христос вчора і сьогодні – той самий» – це дуже важливі слова!

Слово Боже – це сам Ісус Христос

Слово Боже стимул для нашого росту. Коли ми читаємо чи слухаємо Святе Письмо, то кожному западає в душу «свій» уривок. Вийшовши із храму, спробуймо розповісти Євангеліє, яке почули, своїм ближнім так, як вміємо, і тоді зможемо наново пережити ту подію, описану у Святому Письмі, зможемо по-новому потрактувати її для себе. А Словом Божим є сам Христос. Читаємо у євангелиста Івана: «На початку було Слово, і Слово було в Бога…». Що маємо на увазі, коли кажемо, що Ісус є Словом Отця? Коли в нашому розумі виникають якісь ідеї, то ми виражаємо їх за допомогою слова. Божий розум пізнає себе і робить повний відбиток у Сині. Син Божий – Ісус Христос є відбитком Отця: «Хто вірує в мене, той вірує в того, хто послав мене».

Хто знайшов Бога, має знайти і Церкву

Хто має право трактувати Святе Писання? – Церква. Саме через незнання Святого Письма, через довільне й неправильне трактування виникають розколи. Якщо людина шукає у своєму житті Бога та знаходить Його, то після цього має знайти і Церкву Христову – Його Таїнственне Тіло. Слухаючи науку Церкви, знаймо, що ми на правильній дорозі. У пошуку Бога і полягає духовність. Тож шукаймо Бога, дорогі мої, і тоді зможемо зростати в духовності.

Після богослужіння архиєрей надав прочанам благословення та повний відпуст, а відтак відбулося освячення води на подвір’ї храму.

Під час Архиєрейської Божественної Літургії співом і прислуговуванням послужили студенти Київської Трьохсвятительської духовної семінарії.

Варто зазначити, що 2 серпня 2017 року Блаженній Святослав, Отець і Глава УГКЦ, надав дозвіл та благословення на заснування марійського відпустового місця у парафії Святого пророка Іллі в селі Снігурівці, де перебуває копія ікони «Salus Populi Romani».

Департамент інформації УГКЦ
за матеріалами Пресслужби Донецького екзархату