«Уся Церква зараз мобілізується, не лише медичні капелани», – о. Любомир Яворський

Четвер, 12 листопада 2020, 11:22

Українська Греко-Католицька Церква готова надати свої приміщення для потреб хворих на Covid-19, а також допомогти медикам, які нині опинилися на передовій боротьби з епідемією. В коментарі для медіахабу Tvoemisto.tv о. Любомир Яворський, патріарший економ УГКЦ і голова Антикризового центру УГКЦ, пояснив важливість партнерства Церкви і лікарів та розповів, які церковні об'єкти можуть передати під потреби ковідних пацієнтів у Львові.

Як зазначає отець Любомир, Церква свідома сьогоднішньої проблеми Covid-19 не лише в Україні, а й у світі, особливо беручи до уваги кількість хворих, яка з кожним днем лише збільшується. «Наш пріоритет сьогодні – створити у храмах безпечний простір, дотримуючись усіх рекомендацій, зокрема під час уділення Святих Таїнств (Хрещення, Миропомазання, Вінчання, Сповіді, Євхаристії), аби віряни могли відвідувати церкви», – пояснює патріарший економ.

Завантажити «Богослужбові рекомендації на час вірусної епідемії» можна за цим посиланням

Для тих, хто такої можливості не має, в УГКЦ практично в кожній парафії організували онлайн-літургії, на яких українці можуть єднатися з Церквою. «Це, звісно, повноцінно не замінить офлайн», – вважає отець Любомир, тому висловлює сподівання, що жорстких карантинних заходів не буде введено.

Крім того, священник пригадує, що Церква і надалі є партнером держави, лікарів, медустанов у боротьбі із Covid-19. Саме тому вона шукає способів, як допомогти медикам, які, перебуваючи на передовій боротьби із невидимим ворогом, ризикують не лише своїм здоров’ям, а й життям і здоров’ям близьких.

«Нам важливо нині підставити їм плече підтримки через Комісію охорони здоров’я, а саме медичних капеланів, подібно, як ми це робили, починаючи з 2014 року, для наших військових через службу військового капеланства», – стверджує отець Любомир, пояснюючи, що медичні працівники перебувають з людьми не лише під час карантину, а десятками років – постійно працюють з медиками і хворими, як офлайн, так і онлайн.

У коментарі «Твоєму місту» патріарший економ заявив, що Українська Греко-Католицька Церква, зокрема Патріарша курія УГКЦ, нині готова надати власний церковний простір для потреб медиків, як про це ще навесні заявляв Блаженніший Святослав.

«Ми вже провели інвентар тих об’єктів, щоби з них могли скористати Міністерство і медустанови. Зокрема, у Львові – це двокорпусна будівля реабілітаційного центру у Брюховичах, Патріарший дім, шпиталь Шептицького. Івано-Франківська архиєпархія також надає свої приміщення для обсервації, а Тернопільська – свої», – розповів о. Любомир Яворський.

«Уся Церква зараз мобілізується, не лише медичні капелани», – наголосив патріарший економ. Разом з тим, він зазначив, що сьогодні необхідно мобілізувати всю спільноту греко-католиків, зокрема в Україні, до збору необхідних коштів через online donation (онлайн-пожертва) для потреб духовенства і їх родин, яких уразив вірус.

«Вірус вражає цілі родини, у тому числі священничі сім’ї і монаші спільноти. І ми добре розуміємо фінансові можливості пересічного громадянина, відтак залучаємо ресурси, аби допомогти найбільш потребуючим», – сказав патріарший економ.

Читайте також: «Глави Церков, Мінкультури та ДЕСС оприлюднили спільну позицію щодо очікуваного посилення карантинних заходів»

Пригадуємо, що Блаженніший Святослав, Отець і Глава УГКЦ, в Україні, ще в березні під час недільної проповіді у Патріаршому соборі в Києві заявив, що готовий надати церкви та монастирі під шпиталі, щоб рятувати людські життя від коронавірусу, якщо цього вимагатимуть обставини.