Українці з Угорщини відбули прощу до Австрії

Середа, 06 грудня 2017, 13:58

У суботу, 2 грудня, українці з Угорщини взяли участь у паломництві до Австрії. Паломницький день розпочався в центральному паломницькому містечку Австрії Маріяцель, що в Альпах.

Там паломники помолилися перед чудотворною фігуркою Матері Божої. Дорогою додому прочани відвідали Відень, де в головному соборі Австрії, Святого Стефана, помолилися перед чудотворною іконою Матері Божої з Марія Повч і взяли участь у богослужінні в українській церкві Святої Варвари.

Метою паломництва була молитва за мир в Україні та за всі християнські родини.

Організували паломництво спільнота «Назаретські родини» при парафії Покрови Пресвятої Богородиці в Будапешті. Духовний супровід здійснював отець Дам'ян Габорій.

 

Довідка:

Маріяцель (Mariazell) – місто d гірській місцевості на півночі Австрії та найбільший Марійський відпустовий центр. Тут у 1157 р. за посередництвом Пресвятої Богородиці сталося чудо. Побожний чернець-бенедиктинець, вирушаючи проповідувати Євангеліє, узяв зі собою статую Пресвятої Богородиці з Ісусом. По дорозі на його шляху трапилася величезна кам’яна скала. Чернець з молитвою звернувся по допомогу до Марії – і скала розкололася надвоє, звільнивши шлях для проходу. На місці події монах спорудив невеличку келію й туди помістив статую Богородиці з Ісусом. Слава про побожного монаха та чудотворну статую поширювалася, відбувалися інші чуда та зцілення, паломники почали масово прибувати на це місце. Так Маріяцель перетворився на центр паломництва не тільки для австрійців, а й для віруючих Центральної та Східної Європи. Сьогодні чудотворна статуя Пресвятої Богородиці з Ісусом, яка заввишки лише 49 см, зберігається в невеликій відкритій каплиці в центрі базиліки Різдва Діви Марії. Фігурка зодягнена в розкішні дорогоцінні ризи, увінчана золотою короною. Величають Богородицю як «Велику Матір Австрії», «Велику Владичицю Угорщини», «Матір слов’янський народів». У 1983 р. Маріяцель відвідав папа Іван Павло ІІ, а у 2007 р. – папа Венедикт XVI

Прес-служба УГКЦ в Угорщині