У Погоні вшанували пам’ять абортованих дітей

Вівторок, 26 березня 2019, 15:18

У суботу, 23 березня 2019 року, у відомому відпустовому місці в селі Погоня на Івано-Франківщині відбулася проща вшанування пам’яті дітей, які померли до свого народження.

Приєдналися до прощі учасники реколекцій для осіб, які пережили втрату дитини до народження, зі Львова, Дрогобича, Коломиї, Івано-Франківська. Участь у прощі взяло духовенство на чолі з заступником адміністратора Патріаршої курії УГКЦ отцем Володимиром Містерманом.

Під час прощі в Погоні відбулася поминальна Літургія, Хресна дорога і захоронення листів, в яких батьки звернулися до своїх ненароджених дітей. Листи склали під час реколекцій. Їх символічно захоронили на алеї пам’яті в Погоні і на тому місці посадили кущі квітів.

«Синод Єпископів УГКЦ 2009 року призначив у другу суботу Великого посту відзначати День пам’яті абортованих дітей і тих, які померли до народження, – повідомляє голова Комісії УГКЦ у справах душпастирства охорони здоров’я отець Руслан П’яста. – Ми відзначаємо цей день у Погоні, бо саме тут було закладено алею пам’яті померлих дітей. Молимося за них і за їхніх рідних, також за медичних працівників – усіх, хто знав і мовчав, підтримував прямо чи опосередковано аборт. Також за наш парламент, який зараз не здатний прийняти відповідні законодавчі положення, щоб захистити життя ненароджених дітей,  як це є, до прикладу, у сусідній Польщі».

Зі слів отця Руслана, у травні минулого року Синод Єпископів УГКЦ благословив на діяльність місію «Рахиль». Метою її створення була допомога людям, які переживають втрату дітей до народження. У рамках її діяльності відбуваються реколекції, створюються групи взаємодопомоги, тощо. Працюють у проектах священики, монахині, психологи, волонтери, медичні працівники, яких раніше готували фахівці – психіатри та психологи.

«Я, як медик, можу сказати, що навіть офіційна статистика в нашій країні страшна – кожна третя дитина абортується, – розповідає пані Ольга, яка приїхала на прощу з Дрогобича. – Я свого часу дізналася, що розпочалося таке за радянських часів, бо до початку ХХ століття нічого подібного не було. А принесла аборти в нашу країну саме комуністична система – безбожна. Ми, на жаль, стали її жертвами. Отже, маємо наслідки, які відмолюємо. Адже все починається з духу. Місія «Рахиль» має поширюватися Україною, бо вона корисна для людей, які потребують відповідної допомоги – їх духовного і психологічного стану. Це допомагає «вилетіти» зі своєрідної «духовної клітки», отримати свободу, зрозуміти, що ти такий не один, що це є проблемою багатьох людей. Також важливо на рівні держави приймати відповідні закони, щоб більше не нищити людей духовно і фізично, як це було за комуністичного режиму».

«Ми вже сім років молимося за збереження життя біля пологового будинку в Івано-Франківську, – розповідає заступник голови Івано-Франківської ГО «Рух за життя» Мирослав Возняк. – За приклад взяли те, що в Нью-Йорку спочатку декілька людей, а пізніше єпископ і ще більше охочих молилися проти абортів. Це допомогло врятувати не одне життя. Ми теж маємо приклади допомоги нашою молитвою і поширення такої спільної молитви в різних куточках нашої області та інших областей. Безумовно, необхідно на законодавчому рівні заборонити аборти, адже, на мою думку, це також допоможе припинити війну в нашій країні».

23 березня поминальні богослужіння за дітей, які померли до народження, відбулися в різних єпархіях УГКЦ.

Західне бюро «Живого ТБ» за матеріалами zdorovia.ugcc.org.ua