У Кам’янці-Подільському відбувся ІІІ Всеукраїнський з’їзд лицарів Колумба

Середа, 16 травня 2018, 09:53

11-13 травня у м. Кам’янці-Подільському відбувся ІІІ Всеукраїнський з’їзд лицарів Колумба, який духовно провадили Голова Конференції Римо-католицьких єпископів в Україні Митрополит Мечислав Мокшицький, Єпископ-ординарій Кам'янець-Подільської дієцезії РКЦ Леон Дубравський та Єпископ-помічник Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ Теодор (Мартинюк). У з’їзді взяли участь лицарі з усієї країни та гості з-за кордону.

Для участі в з’їзді прибули більше ніж 120 делегатів від усіх лицарських рад в Україні, римо- та греко-католики.

Програма заходу була насиченою і включала цілу низку подій: презентацію фільму про праведного отця Майкла Маꥳвні, декілька урочистих богослужінь у храмах міста, робочі засідання, на яких делегати з’їзду  обговорювали напрямки подальшого розвитку братства в Україні, питання співпраці та взаємодії.

З’їзд розпочався прем’єрним показом українського перекладу документального фільму про засновника ордену «Лицарі Колумба» праведного отця Майкла Маꥳвні, в якому було висвітлено його біографію, історію священичого покликання, служіння Богу, заснування ордену, його становлення та поширення по всьому світі.

Відкриваючи прем’єрний показ фільму, територіальний капелан о. Володимир Мальчин зазначив: «Не можемо зрозуміти християнства без особи Христа, не можемо збагнути будь-якого релігійного ордену без посилання на «харизму засновника», так само не можемо перейнятися духом служіння лицарів Колумба без посилання на місію праведного о. Майкла Маꥳвні. Тому радіємо, що маємо можливість ознайомитись із життям нашого засновника оглядаючи цей фільм рідною мовою».

Протягом трьох днів у Кам’янці-Подільському відбувалися урочисті Божественні Літургії, присвячені з'їздові. 11 травня  – у  санктуарії Серця Христового, 12 травня  – у церкві Святого священомученика Йосафата, 13 травня  – у катедральному соборі Святих апостолів Петра і Павла.

Божественну Літургію в санктуарії очолив Архиєпископ і Митрополит Львівський РКЦ Мечислав Мокшицький. У своїй проповіді він звернувся до лицарів зі заохоченням продовжувати показувати серед мирян гідний приклад служінню ближньому.

12 травня Божественну Літургію у церкві Святого священномученика Йосафата очолив Єпископ-помічник Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ Теодор (Мартинюк).

У своїй проповіді владика Теодор звернув увагу делегатів з’їзду, що «сьогоднішні літургійні читання Апостола та Євангелія не вибиралися спеціально для сьогоднішньої події (а були укладені близько 1 500 років тому), але безпосередньо стосуються події, яка звершується протягом цих днів з’їзду лицарів Колумба у Кам’янці-Подільському».

Особливо владика наголосив на тому, що «апостол Павло, відвідуючи своїх співбратів, то першим його запитанням було: «Чи є між вами єдність?» Коли він закладав християнські спільноти, то на першому місці ставив єдність між християнами, єдність між братами. Лицарі Колумба є носіями єдності. Поведінка лицарів у різних середовищах є відображенням тієї єдності, яка є в Христі, єдності, яка є у Бозі, та є тим віддзеркаленням тої єдності, яка є у Пресвятій Тройці. Це дуже глибоко переплітається з поняттям братерства. Коли ми є між собою братами, то це братерство поширюється на всіх тих, які є поруч нас. Ми чинимо у служінні милосердя, у служінні єдності інших наших братами Христовими». На завершення пастирського слова владика побажав братам-лицарям «іти за Христом і служити Богові та народові у правді і справедливості».

Після Літургії відбулося урочисте відкриття робочої частини з’їзду. На його початку представник Найвищої ради Шимон Чишек зачитав вітальне слово від найвищого лицаря Карла Андерсона. У вітальному слові, адресованому делегатам з’їзду українською мовою, найвищий лицар зазначив, що «невимовно пишається вражаючим поступом і розвитком, яких досягнули лицарі Колумба в Україні: п'ять років тому, на 131-й Найвищій конвенції у Сан-Антоніо у 2013 році було вперше публічно оголошено про створення Рад в Україні, а на сьогодні членами ордену в Україні є більше ніж тисяча членів».

Територіальний  делегат бр. Богдан Ковалів  під час вітального слова підсумував розвиток ордену за минулий рік. Насамперед, він зазначив, що «для мене велика честь і радість бути присутнім вже на третьому нашому загальноукраїнському з’їзді ЛК в Україні».

Успішний розвиток лицарства в Україні був би неможливий без активної праці кожного з вас, але особливо треба підкреслити значення копіткої праці  та духовного супроводу  наших отців-капеланів. За це вам велика подяка. Ми горді з того, що Глави обох Католицьких Церков в Україні є нашими братами–лицарями і дякуємо Блаженнішому Святославу і Архиєпископу Мокшицькому за велику підтримку нашої братерської спільноти».

Територіальний  делегат констатував, що «на сьогодні в Україні є 1 085 братів-лицарів, які об’єднані у 25 Радах та шести осередках, з яких 14 Рад діє на греко-католицьких парафіях та 11 - на римо-католицьких. За минулий братерський рік було прийнято 183 нових лицарі та створено чотири нові Ради (Ірпінь, Винники, Дунаївці та Кам’янець-Подільський), а також створено чотири нових осередки в Кам’янці-Подільському, Барі та два в Івано-Франківську.

Підбиваючи підсумки благодійної діяльності лицарі Колумба в Україні в минулому році, очільник ордену в Україні, зазначив, що брати-лицарі відпрацювали більше 33 тис. волонтерських годин, з яких майже 14 тис. годин на користь місцевих громад і більше 13 тис. год на підтримку Церкви. Крім того, на справи благодійності витрачено більше 470 тис. грн, а всього реалізовано проектів майже на 600 тис. грн, зібраних власними силами.

Ставлячи завдання на новий братерський рік, бр. Богдан зауважив, що окрім «актуальності завдання подальшого зростання лицарства в Україні, ми ставимо для себе амбітні цілі мати на завершення року не менше 30 рад та залучити до лицарства хоча б 200 активних чоловіків-католиків», а також висловив потребу зосередитися на

У своєму вітальному слові, територіальний капелан о. Володимир Мальчин наголосив на значенні однієї із засад ЛК – патріотизмі, ознайомивши присутніх із Посланням Синоду Єпископів УГКЦ з нагоди сторіччя відновлення Української Державності.

Надалі відбулося підбиття підсумків за минулий рік, в рамках якого було заслухано інформацію територіального директора у справах членства бр. Левка Довгана, територіального директора у справах програм бр. Романа Панівника, а також 7 Регіональних делегатів, які представили  діяльності місцевих осередків минулий рік.

В подальшому учасники з’їзду обговорили актуальні проблеми та завдання, які стоять сьогодні перед суспільством та  Церквою.

Найважливішою подією третього, заключного дня з’їзду, який припав на день спомину об’явлень Матері Божої Фатімської 13 травня, була Божественна Літургія, котру очолив єпископ-ординарій Кам'янець-Подільської дієцезії РКЦ Леон Дубравський.

 

За матеріалами сайту: http://lytsarikolumba.com/