«Сьогодні Тернопільська вища духовна семінарія дарує Церкві вісімнадцять піддияконів», - ректор семінарії під час свячень у Зарваниці

Понеділок, 12 жовтня 2020, 16:19

10 жовтня, напередодні великого свята Покрову Пресвятої Богородиці, у Марійському духовному центрі «Зарваниця» відбулася знаменна подія для студентів сьомого курсу Тернопільської вищої духовної семінарії імені патріарха Йосифа Сліпого. Цього дня з рук архиєпископа і митрополита Тернопільсько-Зборівського Василя Семенюка семінаристи отримали нижчі свячення й були поставленими на читців, співців, свіченосців, а опісля - на піддияконів.

По завершенні свячень у малій базиліці Зарваницької Матері Божої відбулася урочиста Архиєрейська Літургія, яку очолив митрополит Василь у співслужінні з ректором семінарії о. Іваном Римарем, адміністратором малої базиліки о. м. Дмитром Квичем та іншими ієреями. Участь в Літургії взяли нововисвячені піддиякони, їхні рідні, близькі та друзі.     

Після богослужіння о. Іван Римар привітав братів і зазначив: «Це дуже радісний день для всієї семінарійної спільноти, адже сьогодні Тернопільська вища духовна семінарія дарує Церкві вісімнадцять піддияконів. Це скромний дарунок, але він уміщує шість років духовної формації кожного з них. Я дякую Господеві, що Він подарував нам цей день! Бо кожного з нас Бог кличе до виконання певних справ, дає особливі дари, щоб ми могли зрозуміти, яке покликання повинні виконати та змогти реалізувати себе як людина». Також ректор семінарії подякував митрополиту Василю, з рук якого семінаристи отримали це особливе благословення до служіння.

Західне бюро «Живого ТБ» за матеріалами zarvanytsya.org