Про символіку Різдва йдеться у черговому номері журналу «Скинія»

Четвер, 21 січня 2021, 13:07

Класична розмова між людьми, як і комунікація взагалі, не обмежується лише до слів. Якщо ми просимо сусіда, дружину чи начальника про щось, то не варто зважати лише на слова їхніх відповідей.

Подивімося на вираз їхнього обличчя, погляньмо на жести, звернімо увагу на тон голосу, зауважмо одяг, ситуацію довкола, зважмо на контекст подій. Самі лише слова – це навіть не половина тої інформації, яку ми можемо почути.

Слава Богу, прийшло Різдво Христове! І говорити будемо не тільки ми – Він сам хоче промовити. Бог справді це робить. Так, говорить словами – ми чуємо їх на Літургії та у Святому Письмі. Але також Він звертається до нас через події, говорить образами. І навіть сам факт того, що Предвічний Бог прийняв людське тіло, воплотився від Діви – це глибока й промовиста фраза, послання для кожного з нас. Різдво Христове, відірване від значень своєї символіки, стає лише новорічними святами або державним вихідним.

Як відчитувати символи Різдва? Що саме Господь говорить через них? Як Церква намагається нам допомогти в розумінні Воплочення Бога через мистецтво, співи, Літургію? Зрештою, якою є наша відповідь віри, що проблискує через прикраси та традиції?

Про все це ми розмовлятимемо на сторінках журналу з мистецтвознавцем Богданом Зятиком, керівницею Народного дитячого хору Радуниця Наталею Манько, літургістом Максимом Тимо, головним редактором Скинії о. Юрієм Блажиєвським СБП. Не забракне також голосу Пастирів нашої Церкви.

Дорогі читачі! Бажаємо всім вам посеред тиші цієї святої ночі Різдва Христового найбільшої благодаті: почути Бога, що приходить у життя, оселю та серце кожного з нас! Нехай Він своєю любов’ю злагіднить наш смуток і турботи та піднесе наш погляд до зірки надії, що провіщає близьке вже спасіння!

Христос рождається! Славімо Його! Приємного читання!

Також нагадуємо, що в номері Ви знайдете:

- щоденні біблійні роздуми за літургійним календарем УГКЦ;

- слова святих та Отців Церкви, рецензію на книгу, фільм та багато іншого.

Замовити журнал Ви можете:

на сайті https://skynia.org/

написавши повідомлення  на  сторінку Журналу Скинія в Фейсбуці https://www.facebook.com/skynia.ua/

написавши на скриньку skinia.ua@gmail.com

або телефонуйте на номер редакції +38 067 904 27 40

Пресслужба «Скинії»