«Ми є патріаршою Церквою за суттю, а за формою щоразу повніше нею живемо», – Блаженніший Святослав

П'ятниця, 02 квітня 2021, 13:27

Ми щоразу повніше починаємо функціонувати саме як патріарша Церква. Патріарша Церква – це Церква, яка об’єднує не лише окремі єпархії, а й різні митрополії. Митрополія – структура надєпархіальна, а патріархат – структура надмитрополича. За цих десять років дуже зрушилися вперед у цьому напрямку. Тільки в Україні за ці десять років ми маємо три нові митрополії – реальні, не титулярні…

Про це сказав Блаженніший Святослав, Отець і Глава УГКЦ, в інтерв’ю для видання LB.ua, відповідаючи на запитання про те, наскільки за ці десять років скоротився шлях УГКЦ до набуття статусу власного патріархату?

«Очевидно, коли йдеться про те, ким є предстоятель, який об’єднує митрополії в Україні, Польщі, Канаді, США, Бразилії – то це патріарх», – зазначив Блаженніший Святослав.

При цьому він пояснив, що замало мати митрополії, такий Синод, який ми маємо сьогодні, як про це сказав Папа Франциск у 2019 році: «Замало мати Синод, треба бути Синодом».

«Тому ті структури, які ми розвиваємо, треба ще навчитися правильно використовувати, жити ними і правильно формувати ту помісність, про яку ми говоримо. Тому, думаю, ми є патріаршою Церквою за суттю, а за формою щоразу повніше нею живемо. Думаю, визнання дійсності патріаршої Церкви, якою ми є, буде наступним етапом», – сказав Предстоятель УГКЦ.

Департамент інформації УГКЦ