Понад три сотні львів’ян долучилися до благодійного свята «В гостях у Василя та Маланки»

Четвер, 16 січня 2020, 12:06

У Львівській духовній семінарії Святого Духа відбулося родинне благодійне свято «В гостях у Василя та Маланки». Мешканці міста зі своїми дітьми прийшли, щоб разом заколядувати, почастуватися традиційними різдвяними стравами, послухати виступи музикантів і театральних колективів та зробити добру справу.

Адже кошти від квитків і благодійної лотереї передадуть на розвиток хірургічного відділення Шпиталю Шептицького, яке припинило роботу у 2013 році через брак фінансування, а також на працю з нечуючими, католицьку освіту та розвиток молодіжного волонтерського руху.

Уже дванадцять років поспіль благодійна організація «Фундація духовного відродження» Львівської архиєпархії УГКЦ організовує таке доброчинне свято. «Нині бачимо нові обличчя, нових людей, які допоможуть нам творити дві речі. Перше – це благодійність, і друге – це молитва. Бо участь у такому заході означає не просто прийти і пофотографуватися біля фотозони чи просто побути тут. Це посвяткувати і віддати хвалу новонародженому Ісусові. Дякую кожному з вас за те, що ви є тут і допомагаєте нам творити цю благодійність – допомагати іншим, хто цього потребує найбільше»,  – наголосив директор Фундації духовного відродження Львівської архиєпархії УГКЦ диякон Ігор Колбасюк.

Привітав гостей і митропролит Львівський Ігор Возьняк: «Тішуся, що ви любите разом із нами святкувати, нехай Господь Бог усіх благословить.  Бажаю усім щасливого Нового року. Дякую вам за вашу благодійність».

Побував на святі і правлячий архиєрей єпархії Святого Миколая з осідком у Чикаго Венедикт Алексійчук, який у коментарі «Духовній величі Львова» розповів, чому так важливо долучатися до благодійності упродовж усього життя: «Коли ми подивимося довкола себе, будь-які речі, які ми маємо, бачимо, чомусь служать. Крісло служить, щоб за ним сидіти, ручка – щоб нею писати, вікно – щоб через нього дивитися, комп’ютер – щоб на ньому працювати. Кожна річ служить. Так само і людина покликана до служіння.  Але покликана зробити щось доброго. Це є завдання у цьому житті», – наголосив владика Венедикт.

Єпископ-помічник Львівської архиєпархії Володимир Груца заначив, що благодійність – єднає, спільне святкування – єднає, і саме вони є складовими справжньої зустрічі, яка має надзвичайно важливе значення у нашому житті. «Адже лише по-справжньому зустрівши свого ближнього, відкривши своє серце на справи милосердя та істинну духовну радість, ми можемо стати кращою версією себе і наблизитися таким чином до Господа», – сказав владика.

Традиційно яскравою під час свята  була музична програма, у якій  поєдналися українські автентичні та сучасні мотиви. Для дітей була підготована окрема програма – разом із майстрами вони створювали ялинкові іграшки, поринали у Різдвяну містерію.

Західне бюро «Живого ТБ» за матеріалами https://velychlviv.com