Папа Франциск: «Мусимо зізнатися, що світ перебуває в стані війни»

Середа, 27 липня 2016, 21:03

«Не біймося промовляти вголос цю правду: світ перебуває у стані війни, тому що він втратив мир», – сказав Папа Франциск під час короткого спілкування із журналістами на борту літака під час перельоту з Риму до Кракова, додаючи: «Сподіваємося, що молодь скаже нам щось такого, що додасть нам надії в ці хвилини».

Спонукою до цих роздумів стало запитання о. Федеріко Ломбарді, Директора Ватиканського прес-центру, який, роблячи вступ до розмови, зазначив: «Ми живемо в час, який в нас усіх викликає велике схвилювання, як знаємо, з приводу того, що діється у світі, того, що трапилося вчора. Тож ми були б вдячні, якщо перед тим, як особисто з нами привітатися, ви розповісте нам про те, як ви переживаєте ці моменти і з якими думками в такій ситуації прямуєте на зустріч з молоддю з усього світу».

Відповідаючи, Папа зазначив, що сьогодні часто чуємо слово «невпевненість», брак безпеки, але справжнім словом, яке описує ситуацію є слово «війна». «Ми вже давно говоримо про те, що світ переживає поетапну війну. Це є війна», – додав він, пояснюючи, що великі війни минулого тисячоліття мали свої особливості та способи їх ведення, і те що, ми переживаємо сьогодні, це також своєрідна війна.

«Той святий священик, що помер саме в хвилину, коли підносив молитву за всю Церкву, є одним, але скільки християн, скільки невинних людей, дітей гинуть… Наприклад в Нігерії…» – сказав Папа, подякувавши журналістам за їхню працю в рамках СДМ, зазначаючи: «Молодь завжди вказує нам на надію. Сподіваємося, що вони скажуть нам щось такого, що додасть нам надії».

Привітавшись особисто із кожним з-поміж сімдесяти представників засобів комунікації з різних країн світу, Святіший Отець зробив уточнення: «Коли я говорю про війну, то говорю про неї серйозно, але не про релігійну війну. Триває війна інтересів, війна за гроші, за природні ресурси, за панування над народами: в цьому полягає війна. Хтось може подумати, що я говорю про релігійну війну. Зовсім ні. Всі релігії бажають миру. Війни бажають інші. Зрозуміло?» – сказав Глава Католицької Церкви.

 

uk.radiovaticana.va