Отці василіани Гошівського монастиря отримали в подарунок картину «Оборона Ясної гори»

Четвер, 16 січня 2020, 14:08

Картину «Оборона Ясної гори» написали студенти Навчально-наукового інституту мистецтв Прикарпатського національного університету імені В. Стефаника Андрій та Дмитро Брижаки.

«Науковці-історики університету під керівництвом професора Миколи Васильовича Кугутяка вже впродовж кількох років поспіль досліджують історію Гошівського монастиря. А наші митці підтримали їхню ініціативу і увіковічили історичні події в образах. Результатом їхньої співпраці став новий цікавий міждисциплінарний проєкт – мистецький твір «Оборона Ясної гори», який виконали студенти Навчально-наукового інституту мистецтв. Цими проєктами – історичним і мистецьким – ми відновили зацікавленість до однієї з найвеличніших релігійних та історико-архітектурних святинь Західної України», – зазначив ректор університету Ігор Цепенда. 

Він передав полотно в дарунок під час зустрічі з ігуменом Гошівського монастиря отців василіан отцем Вінкентієм Слободяном. «У літописі монастиря був запис, що в 1683 році кримські татари потерпіли поразку при облозі монастиря. Нашим відвідувачам буде цікаво не лише почути розповідь про ці події, але й побачити наочно як все відбувалося», – сказав о. Вінкентій.

Під час зустрічі декан факультету історії, політології і міжнародних відносин професор Микола Кугутяк і директор Навчально-наукового інституту мистецтв професор Анатолій Грицан звернули особливу увагу на актуальність проєкту та підкреслили важливість широкого вивчення історичного минулого краю.

Західне бюро «Живого ТБ» за матеріалами http://www.osbm-hoshiv.in.ua