На міжнародній зустрічі «З Панами до Лісабона: покликані до місіонерської синодальності» розповіли про фестиваль «Вітер На-Дії»

Четвер, 19 листопада 2020, 16:22

Впродовж чотирьох днів, із 18 до 21 листопада, понад 250 відповідальних за молодіжне душпастирство в єпископатах та представників міжнародних організацій з усього світу беруть участь у міжнародній онлайн-зустрічі «З Панами до Лісабона: покликані до місіонерської синодальності». Захід організувала Дикастерія в справах мирян, сім’ї та захисту життя.

Кульмінацією цього заходу стане Літургія, яку відслужить Папа Франциск у базиліці Святого Петра 22 листопада. Також у цей день відбудеться передача дерев’яного хрест і копії ікони «Спасіння римського люду», які вже віддавна супроводять приготування до Світового дня молоді. Традиційно вручення цих символів юнакам і дівчатам з дієцезії, яка прийматиме цю зустріч, відбувалося у Пальмову Неділю наприкінці Святої Меси, очоленої Папою на площі Святого Петра. Та цьогоріч, через карантинні обмеження, це відбувається по-іншому.

Така зустріч вперше проходить онлайн. Попередні роки молодь завжди з’їжджалася до Риму. Після конференції відбувалася Свята Літургія та аудієнція з Папою Франциском.

На цій чотириденній зустрічі усіх національних душпастирств УГКЦ представив заступник голови Патріаршої комісії у справах молоді УГКЦ отець Роман Демуш та секретар Орест Гевак.

― Знаємо, що через пандемію Світовий день молоді, який мав відбутися цього року у Лісабоні, перенесли на 2023 рік. Та, незважаючи на це, відбуваються періодичні зустрічі, в межах яких розробляють відповідні програми, які реалізовують у різних єпархіях. Перший день цієї масштабної конференції був присвячений темі особливої молитви за всіх, хто потерпає від коронавірусу та за оздоровлення хворих, а також за лікарів і молодь. Цю молитву проводила молодіжна спільнота Національного центру святого Лоренца в Римі, ― розповідає заступник голови Патріаршої комісії у справах молоді УГКЦ отець Роман Демуш. ― Цікавими також були ділення досвідом молодіжних ініціатив, які організували різні душпастирства в час карантину. Ми мали нагоду представити Молодіжний фестиваль «Вітер На-Дії», який об’єднав молодь УГКЦ в усьому світі та допоміг відкрити глобальний вимір нашої Церкви. Варто наголосити, що це одна з особливих подій навіть на фоні світових подій. Бо ніхто не організовував схожих заходів у час пандемії.

Як зазначив отець Роман Демуш, головні мессиджі першого дня зустрічі, на яких варто акцентувати стосуються підтримки молоді в такий непростий час.

― Ми покликані розрадити молодь в страхах сьогодення, замість того, щоб в поспіху давати готові відповіді. Важливо розуміти й те, що пандемія вчить нас крокувати з молоддю і, облишивши звичну модель душпастирства, робити щось для молоді без її участі. Серед найважливіших запитань, які прозвучали вчора вважаю те, чи ми насправді хочемо осягнути молоді нашою турботою, а чи просто боїмося втратити їх не тримаючи на гачку онлайну. Вважаю, що ці думки мають нас спонукнути до переосмислення багатьох кроків.

Повідомила Наталія Павлишин