«Краса віри врятує світ»: тема чергового номеру журналу «Патріархат»

Вівторок, 31 березня 2020, 15:12

«Де краса не росте? Там, де немає діалогу, де людина втопила себе в самоті споживацтва та егоцентризму. Людина повинна дати перегоріти «духовній пластмасі» у вогні молитовного діалогу з Богом, і тоді на згарищі знову проросте душа, як творець краси. Без цього ми приречені», - такими роздумами ділиться отець-салезіянин Олександр Август Чумаков в інтерв’ю «Краса як відповідь і відповідальність», що відкриває тему цього номера журналу.

Людина підсвідомо вже з наймолодшого віку прагне краси. В міру того, як особа дорослішає і зростає духовно, вона поступово набирається досвіду, роздумує про Господа й починає розуміти: «Краса і велич його діло, правда його стоїть повіки» (Пс. 111, 3). Але краса у Святому Письмі та переданні Церкви – це щось набагато більше ніж просто зовнішня ознака тіл і явищ. Бо «(зовнішня) краса – річ оманлива, врода – марна», – читаємо у книзі Приповідок (31, 30). Християнському розумінню краси та її ролі в житті релігійної людини присвячено свіже число часопису.

Як співвідносяться священне і красиве, чому в сучасному світі ми так часто зіштовхуємося з підміною гарного-сакрального на щось «гарне і дороге на релігійну тему»? Що про це думають мистецтвознавці і що про естетику віри говорить сучасне богослов’я УГКЦ? Відповіді шукають у своїх розвідках «Від священного до “красивого і дорогого на релігійну тему”» і «Три постатті української богословської естетики» Михайло Скоп та о. Олег Гірник.

Любов і краса, питання краси стосунків – теми, що завжди на часі, питання, над якими треба постійно роздумувати. Це тези статті «Стара як світ правда життя» сімейної психотерапевтки Оксани Винярської.

Море – цінне і водночас недооцінене в Україні. Чому так і яке особливе завдання мають Церкви країни зі статусом морської? Про досягнення і виклики капеланів українських моряків на Батьківщині та за кордоном з директором служби отцем Олександром Смеречинським розмовляє наш постійний автор Михайло Шелудько – «Морський апостолят – альтернативна дипломатія».

«Чи запал навернених буде надією Церкви?» – заголовок статті д-ра Андрія Сороковського, в якій він роздумує над новою книгою канадійського автора Крістофера Ґулі про входження нових людей до УГКЦ у цій державі. Вам теж цікаво, хто вони і чому приєдналися саме до нашої Церкви?

Про це, а також авторські матеріали на теми історії Церкви і сучасну культурну критику читайте в другому «Патріярхаті» за 2020 рік.

Електронний варіант часопису можна придбати на сайті journals.ua
Вартість примірника – 30.00 грн.

Департамент інформації УГКЦ