Капелан УГКЦ, який разом з озброєними людьми вривається до храму УПЦ, – вигаданий персонаж

П'ятниця, 15 серпня 2014, 22:31

Ми маємо розуміти, що Патріарх Кирило керується інформацією з джерел російської пропаганди. Тому вигаданий персонаж - капелан УГКЦ, який у Слов’янську буцімто увірвався під час богослужіння до храму УПЦ, для нього є реальним.

Так прокоментував слова Предстоятеля Російської Православної Церкви з його заклику до Предстоятелів помісних Православних Церков піднести свій голос на захист православних християн Східної України від «уніатів» і «розкольників» о. Любомир Яворський, заступник керівника Департаменту Патріаршої курії УГКЦ у справах душпастирства силових структур України.

«Я знаю священика, який здійснював душпастирське служіння при Національній гвардії. Військова частина Нацгвардії дислокувалася на той час в Ізюмі. У ході АТО вояки зайшли у звільнене місто Слов’янськ. Греко-католицькому священику після звільнення міста громада запропонувала служити в місцевому храмі. Проте отець, проконсультувавшись із нашим департаментом, відмовився», – розповів о. Любомир.

Також о. Яворський пояснив, що слова Патріарха Кирила про насилля над ієреєм УПЦ не відповідають дійсності. «Священика з церкви ніхто не виганяв – він утік сам, бо підтримував терористів. Храм був наповнений боєприпасами. Священик УГКЦ до цієї церкви не заходив, а отже, описаного в листі Патріарха Кирила інциденту не було», – наголосив військовий капелан.

Читайте також: Офіційна заява з приводу заклику Патріарха Кирила до Предстоятелів помісних Православних Церков

Говорячи про мету таких дій з боку Предстоятеля РПЦ, о. Любомир зазначив, що сьогодні в Україні поряд із військовим конфліктом зацікавлені сторони намагаються розпалити і релігійний. «Засвідчую, що наші священики ніколи не беруть до рук зброю та не вирушають на бойові завдання», – сказав відповідальний за військове капеланство.

На думку о. Яворського, глибинна причина такої поведінки представників РПЦ в тому, що Російська Православна Церква не вважає християн інших конфесій своїми братами. «Лише коли керівництво Церкви побачить в інших християнах своїх братів і сестер, тоді ми зможемо в мирі служити та йти назустріч одне одному», – сказав заступник керівника Департаменту Патріаршої курії УГКЦ у справах душпастирства силових структур України.

 

Департамент інформації УГКЦ