Храм УГКЦ представлений на експозиції відреставрованих робіт Вільнюса

П'ятниця, 20 квітня 2018, 10:19

16 квітня 2018 року у виставковому залі «Академія» у Вільнюсі (Литва) відбулося урочисте відкриття виставки реставраційних робіт.

В експозиції було представлено роботи з  відновлення василіанського храму Пресвятої Тройці, який у 1514 р. побудував князь Костянтин Острозький на знак подяки за одержану перемогу Литовсько-Польських військ над Московським військом під Оршею (на Білій Русі).

До слова, з діяльністю монастиря отців василіан у Вільнюсі пов’язані імена святого Йосафата Кунцевича, архиєпископа Полоцького, а також великого реформатора Василіанського чину о. Йосифа Велямина Рутського.

Виставку відновлюваних робіт у Вільнюсі зініціювали реставратори, які своїми маленькими зусиллями здійснюють велику місію, присвячену Вільнюській мистецькій спадщині. Це робота студентів і випускників кафедри художнього мистецтва Вільнюської академії.

Серед гостей, які прибули на відкриття галереї, були також ченці василіанського монастиря Святого Йосафата міста Вільнюса.

Західне бюро «Живого ТБ» за матеріалами www.osbm.in.ua