Храм, у якому душпастирював блаженний священномученик Омелян Ковч, проголосили прокатедральним храмом Стрийської єпархії

П'ятниця, 20 грудня 2019, 12:17

19 грудня 2019 року єпарх Стрийський Тарас Сеньків очолив Архиєрейську Божественну Літургію в храмі Святого Миколая в Перемишлянах, де впродовж близько двадцяти років душпастирював блаженний священномученик Омелян Ковч.

Бажаючи виділити храм, де звершував своє служіння блаженний, владика Тарас своїм Декретом, який було урочисто зачитано під час Божественної Літургії, проголосив парафіяльний храм Святого Миколая у Перемишлянах прокатедральним храмом Стрийської єпархії.

«Цього року минуло 135 років від дня народження та 10 років від проголошення покровителем душпастирів УГКЦ блаженного священномученика Омеляна Ковча, капелана УГА, праведника України. Цей великий син своєї Церкви і народу душпастирював близько двадцяти років у парафії Святого Миколая м. Перемишляни. Бажаючи виділити це святе місце, проголошую парафіяльний храм Святого Миколая м. Перемишляни прокатедральним храмом Стрийської єпархії УГКЦ. Нехай цей святий прокатедральний храм, за посередництвом святого Миколая, архиєпископа Мир Лікійських, чудотворця та блаженного священномученика Омеляна Ковча і надалі засвідчує віру українського народу, його відданість своїй Українській Греко-Католицькій Церкві та його любов до своєї Батьківщини», – ідеться у Декреті.

Таким чином, прокатедральний храм Святого Миколая в м. Перемишляни став другим за значенням храмом у Стрийській єпархії після катедрального храму Успіння Пресвятої Богородиці в місті Стрию.

Західне бюро «Живого ТБ» за матеріалами https://stryiugcc.org.ua