Глава УГКЦ зустрівся з екуменічною групою «Примирення в Європі – завдання Церков в Україні Білорусі Польщі та Німеччині»

Глава УГКЦ зустрівся з екуменічною групою «Примирення в Європі – завдання Церков в Україні, Білорусі, Польщі та Німеччині»

Середа, 07 березня 2018, 22:38

Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав зустрівся з міжнародною екуменічною групою «Примирення в Європі – завдання Церков в Україні, Білорусі, Польщі та Німеччині».

Зустріч групи «Примирення в Європі – завдання церков в Україні, Білорусі, Польщі та Німеччині» відбувається щорічно. Цього року вона проходить у Києві 6-8 березня.

Головною темою цьогорічної зустрічі є підведення підсумків роботи Групи в 2017 році й обговорення можливих шляхів та планів співпраці між церквами на 2018-2019 роки.

Главі УГКЦ представили останні напрацювання групи та попросили Блаженнішого Святослава про молитву та підтримку для майбутніх екуменічних починань.

Вітаючи гостей, Предстоятель УГКЦ, згадав про своє перше знайомство з Групою, яке відбулось 15 років тому і яке до сьогодні він зберігає в своєму серці, як добру і світлу подію. Глава Церкви наголосив, що УГКЦ є і завжди буде відкритою на діалог будування миру.

Учасники також представили Блаженнішому ідею майбутньої міжнародної екуменічної конференції 17-19 жовтня 2018 року «Стратегія примирення: роль Церков в Україні», яка відбудеться в Києві за участю єпископів та духовенства різних конфесій Німеччини, Польщі, Білорусі та України.

У зустрічі беруть участь представники Німецької Євангельської Церкви, Німецької Євангелічно-Лютеранської Церкви України та Польщі, Української Православної Церкви (МП), Білоруського Екзархату Московського Патріархату, Польської Автокефальної Православної Церкви, Української Греко-Католицької Церкви, Римо-Католицької Церкви.

УГКЦ на засіданні групи представляє голова Комісії УГКЦ для сприяння єдності християн о. Ігор Шабан.

Додаток:

Ініціатива «Примирення» виникла у 1974 році з ініціативи Німецької Євангелічно-Лютеранської Церкви та Польської екуменічної ради з метою напрацювання проекту примирення між сусідніми Польщею та Німеччиною, чиї відносини були обтяжені спогадами про Другу світову війну. У 1995 році ініціатива була розширена за рахунок нових учасників: України та Білорусі. Так виник проект «Примирення в Європі – завдання Церков в Україні, Білорусі, Польщі та Німеччині», який у 1997 році був представлений на Другому Європейському Екуменічному Зібранні в місті Грац (Австрія).