Глава УГКЦ в Чехії приєднався до міжнародного флешмобу #GlobalShevchenko

П'ятниця, 10 березня 2017, 19:09

9 березня в Празі відбулося вшанування пам’яті Тараса Григоровича Шевченка з нагоди 203-ї річниці від дня його народження. Колектив Посольства України в Чеській Республіці і представники української громади та громадські активісти зібралися цього дня біля пам’ятника великому Кобзареві у Празі, де кожен охочий мав можливість прочитати улюблений твір Шевченка.

Почесним гостем заходу став Глава і Отець УГКЦ Блаженніший Святослав, у виконанні якого прозвучав твір Т. Шевченка «Мені однаково, чи буду…» з циклу в «Казематі».

Про це повідомляє сайт Посольства України в Чехії.

За словами Глави УГКЦ, Кобзар є тією особистістю, яка гуртує українців у всьому світі. «Не будьте байдужими до подій, що відбуваються в Україні, до єдності, підтримки один одного», - закликав Блаженніший Святослав українців в Чехії..

До присутніх також звернувся Посол України в Чеській Республіці Євген Перебийніс, який прочитав вірш «Я не нездужаю, нівроку». Він наголосив, що слова та думки Т. Шевченка актуальні сьогодні, як і більше ніж 150 років тому, а кожен твір Шевченка є посланням усім нам, що допомагає в нелегкій боротьбі з російською агресією.

Твори Шевченка пролунали у виконанні учня української суботньої школи «Ерудит» Д. Шихова, представниці громадської організації «Українська профспілка в ЧР» А. Сіщук, мешканки Праги Н. Мірзової, представниць Товариства українців у Чехії «Берегиня» М. Скиби та І. Коценко.

Департамент інформації УГКЦ