Глава УГКЦ у 70-річчя акції «Вісла»: «Маємо засудити скоєне зло, але водночас зцілити нашу пам'ять»

Вівторок, 13 червня 2017, 12:24

Перед нами сьогодні стоїть завдання не тільки згадати невинні жертви та засудити скоєне супроти нашої Церкви зло, а й зробити так, щоб це зло вже більше нами не володіло, але щоб було повністю подолане Христовим Духом прощення, примирення і любові. Тому чергова річниця проведення злочинної депортації повинна слугувати нам нагодою для зцілення пам'яті, щоб, пізнавши правду, ми силою і діянням Божого Духа стали вільнішими та сильнішими.

Про це мовиться у Посланні Отця і Глави Української Греко-Католицької Церкви Блаженнішого Святослава до єпископів, духовенства, монашества та мирян УГКЦ у сімдесяту річницю акції «Вісла».

У Посланні наголошується, що вірні УГКЦ та й всі українці хочуть пізнати всю правду про акцію «Вісла» не для того, щоб зосереджуватися над завданими кривдами чи нарікати або дорікати іншим. «Ми хочемо перемогти біль прощенням, насильство – лагідністю, зло – добром. Ми хочемо оздоровлювати нашу пам'ять, щоб не бути її заручниками. Ми хочемо пам'ятати, щоб запобігати і в такий спосіб шукати справжнього примирення та порозуміння», – наголошується у тексті.

«Тож, – переконує Глава УГКЦ у Посланні, – пам'ять про акцію «Вісла» та її трагічні наслідки має привести нас до міжнаціонального польсько-українського порозуміння та діалогу. Із вдячністю стверджуємо, що в польському церковному і суспільному середовищі не бракує людей, відкритих до цієї спільної мандрівки зцілення, взаємного прощення і повного примирення».

Теперішні часи, відзначається у тексті, спонукають особливо молоде покоління вірних Української Греко-Католицької Церкви в Польщі йти вперед: бути вимогливими до самих себе, ставити собі високі цілі й намагатися осягнути їх, крокуючи дорогою Божих заповідей, Христової євангельської науки. «Серед викликів, які стоять перед Церквою в Польщі, є необхідність оживити наше парафіяльне життя у світлі програми «Жива парафія – місце зустрічі з живим Христом». Нашим великим побажанням до всіх душпастирів і вірних є так організовувати парафіяльне життя, щоб наші церковні громади дійсно були місцем плекання і передавання живої віри, – віри, яка кормиться Святими Таїнствами та Божим Словом і яка проявляється в діяльному служінні ближньому, незалежно від конфесійної чи національної приналежності...» – наголошує Предстоятель у Посланні.

 

Департамент інформації УГКЦ