Глава УГКЦ представив представнику Німеччини позицію УГКЦ щодо об’єднавчих процесів українського православ’я

П'ятниця, 02 листопада 2018, 16:01

2 листопада 2018 року Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав зустрівся з керівником відділу культури Посольства Німеччини в Україні паном Себастіаном Громігом. Під час зустрічі, яка відбулася на прохання німецької сторони, йшлося про сьогоднішню релігійну ситуації в Україні. Пан Громіг цікавився думкою та позицією УГКЦ щодо об’єднавчих процесів у середовищі українського православ’я.

«Найперше, – сказав Блаженніший Святослав, – ми позитивно оцінюємо всі спроби досягнути внутрішньої єдності українського православ’я і подолати наявні поділи, а також урегулювати канонічний статус усіх православних юрисдикцій в Україні. Ми це оцінюємо насамперед з точки зору пастирського погляду і турботи про добро і спасіння людських душ».

Водночас ми вважаємо, додав Предстоятель, що ці процеси є внутрішньою справою самої православної сторони. «Ми в них не втручаємося, не беремо в них участі і загалом стараємося не коментувати, оскільки це є за межами нашої компетенції. Хоча нам не байдуже, що відбувається з нашими православними братами. Відповідно до нашої екуменічної концепції, хочемо будувати щирі, відкриті відносини з усіма Церквами і релігійними організаціями України», – наголосив Блаженніший Святослав.

Глава Церкви також підкреслив, що УГКЦ намагається бути тією Церквою, яка стоїть на сторожі справжньої релігійної свободи в Україні. «Ми цілковито виступаємо проти того, аби держава ставилася привілейовано до однієї окремо взятої Церкви чи релігійної організації. Бо всі Церкви, незалежно від їх розміру, є рівними перед законом», – відзначив Предстоятель.

Блаженніший Святослав під час зустрічі висловив переконання, що справжня демократія і рівень релігійної свободи проявляється не в тому, наскільки держава підтримує найбільшу і найсильнішу конфесію, а наскільки є забезпечені права релігійних меншин.

На завершення представник Посольства Німеччини запевнив, що німецька сторона дуже пильно стежить за процесом об’єднання православних в Україні і виступає за те, аби релігійні права всіх громадян були дотримані. Відповідно, виступатиме за те, аби права і свободи УГКЦ з боку Української Держави були належним чином забезпечені.

 

Департамент інформації УГКЦ