Глава УГКЦ подякував «Лицарям Колумба» за надання Україні статусу національної юрисдикції

Середа, 08 серпня 2018, 12:33

7 серпня Блаженніший Святослав виголосив головну промову на святковому бенкеті лицарів Колумба, які відбувають цьогорічну Конвенцію в м. Балтимор (США). Глава УГКЦ подякував лицарям за надання Україні статусу національної юрисдикції нарівні з іншими країнами-учасниками.

Глава УГКЦ зокрема відзначив: «Дякую, браття-лицарі, що допомогли нам змобілізувати наших найкращих чоловіків стати лицарями Колумба і лицарями милосердя!»

У промові Блаженніший Святослав розповів про сучасну ситуацію в Україні, зокрема про драматичну ситуацію, спричинену війною. «Починаючи з анексії Криму навесні 2014 року, а потім з окупацією частини Донецької та Луганської областей на Сході України, наша країна стала жертвою жорстокої військової агресії. За останні чотири роки Україна втратила 8 відсотків своєї території через цю війну. Більше ніж пітора мільйона людей були змушені покинути свої домівки на Сході України, залишаючи все своє майно через серйозні бойові дії. Ця війна, яка принесла неймовірні руйнування, вже забрала понад 10 000 життів і залишила понад 24 000 людей поранених. Багато наших сміливих молодих солдатів, які повертаються додому з лінії фронту, страждають від посттравматичного стресового розладу. Хоча в нас немає точної кількості, ми знаємо, що приблизно сто в'язнів, у тому числі політичних в'язнів, досі утримуються в російських в'язницях і їм відмовляють у справедливих і прозорих судових процесах», — розповів Предстоятель УГКЦ у Балтиморі.

Він розказав, як українські лицарі Колумба долучилися до загоєння ран суспільства, завданих війною: «Перші українські Ради в Києві та Львові відразу ж на початку війни розпочали кампанію зі збору коштів на закупівлю засобів кровоспинних препаратів, таких як Celox, для порятунку життя українських солдатів. Лицарі в м. Івано-Франківську, на Західній Україні, продовжують організовувати літні оздоровчі табори для поранених солдатів, ветеранів війни та їх сімей. Лицарі опікуються сім'ями наших загиблих воїнів і відвідують поранених бійців у військових госпіталях. Наші брати-лицарі в Мелітополі, на південному сході України, розташовані в безпосередній близькості до зони бойових дій (менш ніж за 100 км від окупованої Росією території), проводять літні табори для християнської молоді».

Блаженніший Святослав подякував «Лицарям Колумба» за молитовну та фінансову підтримку, «завдяки якій ми змогли реалізувати таку кількість благодійних заходів». «Хоч це і парадоксально, через війну багато внутрішньо переміщених осіб із Східної України, які раніше мали вороже ставлення до Католицької Церкви внаслідок радянської пропаганди, побачили милосердне обличчя Католицької Церкви, яка піклується про своїх людей незалежно від їх етнічного походження або релігійних переконань. Окрім надання матеріально-технічної допомоги внутрішньо переміщеним особам, наша Церква організовує паломництва та духовну опіку для цих людей, щоб допомогти зцілити їхні рани, заподіяні війною», — сказав Глава УГКЦ.

При цьому він наголосив, що нам треба зробити ще дуже багато, «тому що у світі є так багато хаосу, ворожнечі та страху». «Не втомлюймося робити при цьому все можливе, щоб гарантувати, аби політики не ставили економічні здобутки або політичні вигоди вище від людського життя, святість якого проголошена самим Творцем. Якщо ми не зможемо цьому запобігти, то Христос знову буде проданий за «тридцять срібняків»», — зазначив промовець.

Предстоятель УГКЦ звернув увагу на місію лицарів як хранителів правди у світі пост-правди. «Лицарі Колумба у XXI столітті покликані продовжувати бути лицарями милосердя, як це бачив праведний отець Майкл МакГівні. Але вони також покликані бути лицарями, які охороняють правду та захищають її. Наш світ, який часто називають світом «пост-правди», відчайдушно потребує нашого активного залучення до захисту правди. Місія лицаря бути світлом для світу, наслідуючи нашого Спасителя Ісуса Христа», — наголосив на завершення своєї промови до учасників Конвенції «Лицарів Колумба» у Балтиморі Блаженніший Святослав.

Фото і відео о. Володимира Мальчина

Департамент інформації УГКЦ