Глава УГКЦ: «Пам’ятник Шептицькому у Львові – моральний обов’язок львів’ян»

Середа, 29 квітня 2015, 15:48

Спорудження пам’ятника митрополиту Андрею Шептицькому у Львові є передусім моральним обов’язком львівської громади.

Про це Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав сказав у інтерв’ю журналу «Наш Собор» .

Предстоятель УГКЦ пригадав, що коли у Львові не було пам’ятника Шевченку, «львівська громада у своєму сумлінні сказала: пам’ятник Шевченку буде стояти тут – у центрі Львова, навпроти Оперного театру. Саме там він і постав». «От подібне сумління показало, де має стояти пам’ятник митрополиту Андрею Шептицькому – на площі Святого Юра, перед Свято-Юрським комплексом. Тож я сподіваюся, що львівська громада сумлінно виконає це завдання», – наголосив Глава УГКЦ.

Блаженніший також додав, що, відвідуючи нещодавно Конгрегацію у справах святих, єпископи нашої Церкви говорили про всі процеси беатифікацій і канонізацій, які сьогодні веде УГКЦ, зокрема про беатифікаційний процес слуги Божого митрополита Андрея Шептицького.

За його словами, результатом візиту греко-католицького єпископату до Конгрегації у справах святих є те, що Святіший Отець наново перевів своїм окремим рескриптом цей процес на інший рівень беатифікації. «Мене повідомив кардинал Анджело Амато, що на червень запланована чергова консисторія кардиналів, під час якої буде представлена справа беатифікації митрополита Андрея. Уже є канонічний декрет про реєстрацію окремого чуда за його посередництвом. Отож ми всі відчуваємо, що проголошення блаженним слуги Божого митрополита Андрея наближається», – відзначив Глава Церкви.

Департамент інформації УГКЦ