Глава УГКЦ до братів Тезе: «Як повернетеся додому, розкажіть усім, що українці знаходяться в пасхальній мандрівці до свободи і гідності»

Субота, 18 квітня 2015, 06:24

Великдень цього року ми в Україні святкуємо по-особливому, бо переживаємо пасхальну радість серед болю і смутку війни. Ми переконані, що воскреслий Христос перебуває з нами. Він є нашим миром і надією. Він - наш новозавітний пасхальний агнець.

Про це сказав Глава і Отець УГКЦ Блаженніший Святослав  17 квітня 2015 року в Патріаршому соборі Воскресіння Христового УГКЦ у Києві під час екуменічної молитви Тезе за мир в Україні. Участь у богослужінні взяв владика Богдан (Дзюрах), Адміністратор Патріаршої курії УГКЦ, а також гості - брат Алоїс, який очолює всесвітню екуменічну спільноту Тезе, та його співбрати.

Блаженніший Святослав подякував спільноті братів Тезе за єдність у безперервній і постійній молитві за мир в Україні: «Ми можемо стверджувати, що сьогодні кожен, хто відвідує Україну, має нагоду, торкаючись ран України, торкнутися ран самого Ісуса Христа. Ми потребуємо вашої молитви і вашої духовної дружби».

Див. також: Трансляція молитви Тезе з Патріаршого собору Воскресіння Христового

Першоієрарх Церкви зазначив, що сьогодні багато людей міркують про те, як зупинити несправедливого агресора. Однак, на його переконання, християни мають надзвичайну могутню силу - молитву. «Цього вечора ми разом молимося і відчуваємо присутність між нами живого Христа, - продовжив проповідник. - Коли ви повернетеся додому, до країн Західної Європи, будь ласка, розкажіть усім, що українці знаходяться в пасхальній мандрівці до свободи і гідності. Розкажіть усім, що Україна сьогодні спливає кров’ю, захищаючи своє право на існування. А також скажіть, що наша держава перебуває в постійній безперервній молитві й тому вона - жива».

Наприкінці він додав, що, як довго ми молимося, так довго ми живемо. Бо таким чином «ми дихаємо духом воскреслого Христа».

Департамент інформації УГКЦ