Духовенство Апостольського екзархату в Німеччині та країнах Скандинавії провело черговий день духовної віднови

Субота, 12 грудня 2020, 12:55

7 грудня за допомогою інтернету відбулася щомісячна зустріч душпастирів УГКЦ в Німеччині для духовних роздумів та обміну інформацією.

Цього разу духовними роздумами ділився отець Мирослав Лопух, який перебуває в Колегіумі "Орієнтале" (Айхштет) на докторських студіях із Старого Заповіту. Проповідник звернув увагу на джерело кожного християнина - Святе Письмо. "У цей час ми готуємося до особливої події - Різдва Ісуса Христа. Звернімо увагу на зв'язок, який є у Святому Письмі між Старими і Новим Заповітами, а особливо із місцевістю Єгипту та особами Мойсея та Ісуса Христа. Цар Єгипетський та Ірод вбивають дітей, однак не можуть вбити немовлят Мойсея та Ісуса. Бог в особливий спосіб їх рятує від певної смерті. Бачимо особливий план Божого спасіння, який став реальністю завдяки Мойсею та Ісусу. Бог Отець особисто розмовляв із Мойсеєм та послав свого Сина Ісуса для надзвичайного завдання реалізації Божої любові до людей", - сказав о. Мирослав Лопух. На закінчення отець підкреслив вірність Бога: "Він дотримується своїх слів та своєї обіцянки!"

Під час онлайн-зустрічі владика Петро Крик також поінформував про персональні зміни в Апостольському екзархаті у в священничому служінні. 29 листопада отримав декрет про відкликання з уряду пароха отець Богдан Пушкар із м. Бамберга, котрий переходить у стан священника-емерита, та вітали нового душпастиря-пароха - отця Андрія Химчука.

10 грудня дякували отцю Андрію Радику, який був сотрудником у м. Мюнхені, та привітали отця Олександра Сметаніна, який натомість розпочне служіння в Мюнхені. Отець Андрій Радик призначений парохом у м. Білефельд і 1 січня 2021 року розпочне там служіння. З цього часу отець-митрат Мирон Мольчко переходить у стан священника-емерита та покидає уряд синкела.

Крім того, владика Петро повідомив, що з досягненням 75-річного віку в березні 2021 року найстарший душпастир - митрофорний протоієрей Степан Воротняк із Гамбурга, теж переходить у стан священника-емерита.

Владика висловив подяку отцям, які переходять у статус емеритів. Водночас архиєрей побажав Божого благословення і натхнення в служінні отцям, які отримали нові призначення.

Пресслужба Апостольського екзархату в Німеччині та країнах Скандинавії