Блаженніший Святослав: «Зараз нові вибори призвели б до того, що популізм нас просто б затопив і знищив»

Четвер, 19 травня 2016, 11:21

Зараз усі говорять, що Україну накриває хвиля популізму. Нові вибори призвели б до того, що цей популізм нас просто б затопив і знищив. Більш обачливі інтелектуали вважають, що не варто йти на цей ризик.

Таку думку висловив Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженіший Святослав в інтерв’ю італійському виданню «SettimanaNews».

«Слід визнати, що протестні настрої існують і досі виявляються в різних заходах. Але, на мою думку, виходити на вулиці зараз не доречно. Саме тому ми започаткували Національний форум, щоб скерувати цю суспільну енергію в конструктивне русло», – вважає Предстоятель.

Блаженніший Святослав відзначив, що зараз в Україні поширеною є спокуса анархії. «Після того як Янукович дав наказ стріляти у власний народ, настала повна недовіра до всіх політиків: тих, що були раніше; тих, що є зараз; і тих, які прийдуть у майбутньому. Тому ми, як релігійні лідери, вважаємо своїм обов’язком організувати певні ініціативи громадянського суспільства, щоб скерувати цю енергію і цю навіть «ревність» у правильне русло», – сказав він.

Глава УГКЦ розповів, що разом із Патріархом Філаретом вони започаткували Національний форум «Трансформація України», який отримує дедалі більший кредит довіри. Він має певні аналогії із польською «Солідарністю» і, властиво, є закликом до солідарності.

«Багато людей відгукнулися позитивно на цей заклик, беручи на себе деякі обов’язки. Ми створили наглядову раду, до якої не входять політики. Учасниками є віруючі різних конфесій і релігій, а також невіруючі. Цікаво, що до групи розробників Форуму увійшов також Голова представництва Європейського Союзу в Україні Ян Томбінський, який добре знає історію «Солідарності». Представники західних урядів також побачили в цьому Форумі гідного та розумного співрозмовника. Вони розуміють, що люди при владі будуть лише певний час, а потім їх замінять, натомість Церкви залишаться», – розповів Предстоятель УГКЦ.

Блаженніший Святослав зазначив, що засідання цього Форуму відбуваються раз на квартал і на них також запрошують представників неурядових організацій. «Як було і на Майдані, люди організовуються спонтанно, за власною ініціативою. Ми маємо лише запропонувати їм можливість познайомитися і діяти разом», – пояснив він.

«Нас надихнула «Солідарність». Ми хочемо створити спільний проект європейської країни і дати життя новому суспільному договорові. Майже рік ані політики, ані влада не хотіли нас слухати. Але тепер керманичі розуміють, що для того, аби мати довір’я народу, їм потрібно прийняти і втілити цей проект. За останні два місяці і Президент, і представники нового Уряду помітили цей проект і розпочали діалог із нашою групою. Нещодавно один із членів наглядової ради був призначений на посаду міністра культури. Люди нарешті зрозуміли, що не існує «доброго царя» і що майбутнє нашої країни залежить не від світових потуг, не від доброти чи злоби політиків, а від нашого внеску», – розповів Блаженніший Святослав.

 

Департамент інформації УГКЦ